A24.com.tr » teknoloji » Super Mario Run Anroid çıkış tarihi - Ne zaman gelecek?

Super Mario Run Anroid çıkış tarihi - Ne zaman gelecek?

Super Mario Run Anroid çıkış tarihi - Ne zaman gelecek?

Yakın zamanda iOS işletim sistemli telefon kullanıcılarına sunulan Super Mario Run, Android işletim sistemli telefonlara da geliyor. Oyunun çıkış tarihi sonunda belli oldu. İşte yanıtı...

Birkaç ay önce iOS kullanıcılarına sunulan Super Mario Run'ın Android için çıkış tarihi sonunda açıklandı. Peki Super Mario Run Android için ne zaman yayınlanacak?

Super Mario Run, Google Play'de listelendi ancak indirilemiyor. Ancak Nintendo, Super Mario Run için ön kayıt almaya devam ediyor.

Nintendo'ya 50 milyon dolardan fazla kazanç sağlayan Super Mario Run'un 2.0.0 güncellemesinin kullanıcılara yeni oynanabilir karakterler de sunacağını belirtelim.

SUPER MARIO HAKKINDA

Mario, video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından yaratılan ve Nintendo'nun çıkardığı Mario oyun serisinin ana karakteri olan hayali karakterdir. Donkey Kong'dan günümüze kadar 200'den fazla video oyununda yer almıştır. Super Mario Japon video oyun tasarımcısı Shigeru Miyamoto tarafından üretilen, İngilizce konuşabilen, dış görünüşüyle Meksikalı'ya benzeyen İtalyan tesisatçıdır.

Mario, kardeşi Luigi ile tesisatçıdır. Prenses Peach'i kaçırmaya çalışan kablumbağa benzeri bir karakter olan Bowser'ı durdurmaya çalışmaktadır. Mario'nun Donkey Kong ve Wario da dahil olmak üzere birçok düşmanı bulunmaktadır. 1995 yılından beri karakteri Charles Martinet seslendirmektedir.

Nintendo'nun maskotu olarak Mario'nun dünyanın en ünlü video oyunu karakteri olduğu söylenebilir. 210 milyondan fazla satış rakamına sahip olan Mario, en çok satan video oyunudur. Super Mario serisi dışında Mario Kart yarış serisi, Mario Tennis ve Mario Golf spor serisi, Paper Mario, Super Mario RPG ile birlikte öğretici oyun serisi olan Mario is Missing! ve Mario's Time Machine oyun serilerinde de rol almıştır.

YORUMLAR
  Rolleri uğruna değişen oyuncular
Rolleri uğruna değişen oyuncular