Kanal D'den Arka Sokaklar dizisi için flaş karar!
A24 / DİZİ HABER

25 Nisan 2020 Cumartesi 10:24

Kanal D'den Arka Sokaklar dizisi için flaş karar!

Arka Sokaklar dizisinin 550. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Kanal D yönetimi, koronavirüs nedeniyle bir süredir yayınlanmayan Arka Sokaklar'ın ekrana döndürme kararı aldı.
10:24
Tutunamayanlar dizisinin adı değişti
A24 / DİZİ HABER

15 Nisan 2020 Çarşamba 14:40

Tutunamayanlar dizisinin adı değişti

TRT'nin sevilen absürt komedi dizisi Tutunamaylar ekibinin koronavirüs salgını nedeniyle yaptığı güncellemedir. Dizinin çekimleri durmuştu, birkaç haftadır stoktaki bölümler ekrana getiriliyordu ama yeni bölüm stoku tükenince çekimler yeniden başladı tabii.Çekimler başladı ama robot kameralarla. Çekimlerin yapıldığı 2 mekanda strelizasyon çalışmalarının ardından, teknik ekipler birkaç gün arayla mekana geliyor, kablosuz ağ üzerinden yönetilebilen kameralar ve teknik ekipmanlar yerleştiriliyor. Dizinin sanat ve kostüm sorumluları ise gerekli ihtiyaçları bir gün önceden mekana bırakıyor.Başrol oyuncusu Doğu Demirkol dizinin çekildiği mekana gelerek, hazırlığını tek başına kendisi yapıyor. Yaka mikrofonunu takarak rolünü oynuyor. Bazen de teknik ekibin uzaktan kendisine yönelttiği direktiflere göre ışıkları ayarlıyor. Dizinin yönetmenleri Murad Zaloğlu İstanbul, Osman Nail Doğan ise Yozgat’taki evinden internet üzerinden robot kameralar aracılığıyla çekimleri izleyerek diziyi yönetiyor.Dizinin diğer sevilen karakterlerini canlandıran Zafer Algöz, Asuman Dabak, Bora Akkaş gibi isimler ise evlerine yapım şirketi tarafından gönderilen kamera, ışık ve ses ekipmanlarıyla çekim yapıyor. Diğer sahnelerini ise oyuncular evlerinde ya da mahallelerindeki sokaklarda çekip gönderecekmiş.Bu arada malum süreç nedeniyle dizi uzaktan çekileceği için geçici olarak dizinin adı "Tutunamayanlar Çevrimiçi" olarak değiştirilmiş. Bu teknikle çekilen dizinin ilk bölümü 21 Nisan Salı akşamı ekranda olacak.Evden dizi çekme akımını Gülse Birsel Jet Sosyete ile başlattı tabii ama Tutunamayanlar ekibi de bayağı sıkı çareler üretmiş, yaratıcı çalışma gerçekten 
14:40
Netflix'e tepki yağıyor! Boykot kampanyası başladı
A24 / DİZİ HABER

9 Nisan 2020 Perşembe 18:08

Netflix'e tepki yağıyor! Boykot kampanyası başladı

Online dizi ve film platformu Netflix'te yeni başlayacak Aşk101 adlı Türk yapımı dizi nedeniyle başlatılan kampanyadır.Önce diziyle ilgili bilgiler vereyim biraz. Yönetmenliğini Ahmet Katıksız'ın, senaryosunu Meriç Acemi'nin üstlendiği dizisinin oyuncu kadrosunda Kaan Urgancıoğlu, Alina Boz, Kubilay Aka, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Bade İşçil, Müfit Kayacan, İpek Filiz Yazıcı, Selahattin Paşalı gibi isimler bulunuyor.Dizinin konusundan bahsetmek gerekirse; dizide 1990'lar Türkiyesi'nde, dışlanmış bir grup genç, onlarla kalmak için sebebi olsun diye sevgili öğretmenlerini birine âşık etmek için el ele verir. Okula devam edebilmek için en sevdikleri öğretmenlerini okulda tutma konusunda plan yapan 17 yaşında bir grup asi genci odağına alan hikaye gençlerin aşkı keşfetme süreçlerini odağına alıyor. 1998 yılında geçecek olan dizide gençler, öğretmenlerini okula yeni gelen basketbol koçuna aşık etmek üzere işe koyulduklarında asıl kendileri aşkı keşfetmeye başlarlar ve bu yolculukta beraberken güçlü olduklarını, sevginin ise zorla var edilemeyeceğini fark ederler. Dizi bu çerçevede yaşanan olayları yansıtacak.8 bölümden oluşan Türk yapımı gençlik ve komedi dizisi 24 Nisan 2020'de başlayacak.Şimdi işin Netflix'i boykot etme noktasına gelirsek, onun da nedeni şu. Dizide Selahattin Paşalı'nın canlandırdığı "Osman" karakteri gay rolünde. Tartışma da buradan çıkıyor. Osman isminin Müslümanlar ve Türkler için ne kadar önemli olduğu malum. En önemli iki figürden birincisi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in cennetle müjdelenmiş sahabelerinden birisi ve 4 Büyük Halife'den üçüncüsü olan Hz. Osman. İkincisi ise dünya tarihine damga vuran, 3 kıtaya hükmeden Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey.Bir başka önemli ayrıntı ise dizinin yayına gireceği tarih olan 24 Nisan Cuma. Hem "cuma" gününe getirilmesi hem de 24 Nisan'a yani Ramazan ayının başlangıcına denk getirilmesi oldukça manidar.Bunun bir tesadüf olacağını hiç sanmıyorum. Benim gibi art niyet sezenler de sosyal medyada Netflix aboneliğini iptal etme kampayası başlatmış.Şahsen Netflix'i ilgiyle takip ederim ama bu konuda tepkiliyim.
18:08
Baraj dizisi Sefirin Kızı'nı solladı
A24 / DİZİ HABER

8 Nisan 2020 Çarşamba 10:33

Baraj dizisi Sefirin Kızı'nı solladı

Medya Takip Merkezi (MTM) ölçümleme birimi DigiLUP tarafından yapılan bir araştırmaya göre geçtiğimiz hafta sosyal medyada en çok konuşulan diziler belli olmuş.
10:33
Yılbaşında Jet Sosyete'de Ata Demirer sürprizi!
A24 / DİZİ HABER

25 Aralık 2019 Çarşamba 17:59

Yılbaşında Jet Sosyete'de Ata Demirer sürprizi!

Yılbaşında Jet Sosyete'de Ata Demirer sürprizi!
17:59
Popüler Haberler