A24.com.tr » politika » Pervin Buldan anons edildi, Erdoğan Meclis'i terk etti

Pervin Buldan anons edildi, Erdoğan Meclis'i terk etti

Pervin Buldan anons edildi, Erdoğan Meclis'i terk etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki 23 Nisan oturumu sonrasında önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, Pervin Buldan ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili de dikkat çeken ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te düzenlenen 23 Nisan özel oturumunun ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın ismi anons edildiği sırada salondan ayrılan Erdoğan, gazetecilerin konuya dair sorusu üzerine, “Mehmedimi şehit edenleri neden dinleyeceğim, İstiklal Marşı’nı okumayanları neden dinleyeceğim” dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesi sırasında linç girişimine uğramasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Erdoğan, "Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

"Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyorlar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var.

Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit." 

YORUMLAR
  Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi nasıl olacak? - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında her şey
Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi nasıl olacak? - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında her şey