A24.com.tr » yaşam » Mirgün Cabas kimdir

Mirgün Cabas kimdir

Mirgün Cabas kimdir

Mirgün Cabas'ın kim olduğu merak konusu oldu. Mirgün Cabas kimdir kaç yaşında ve nerelidir? İşte merak edilen detaylar...

"Mirgün Cabas kimdir?" sorusu tekrardan gündeme geldi. Peki kimdir Mirgün Cabas? Kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen bütün detaylar ve ortaya çıkan bilgileri...

Mirgün Cabas Kimdir?

Mirgün Cabas kimdir, Mirgün Cabas, 1971 yılında İzmir'de doğmuştur. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur.
2011 yılında Doğuş Yayın Grubu'nun yayını olan GQ dergisinin Genel Yayın Yönetmeni oldu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Cabas, 2000 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin Yılın Gazetecileri Ödülü'nü, o dönemde NTV'de Banu Güven ile sunduğu 24 Saat programı ile kazanmıştır.

Doğuş Yayın Grubu'nda haberci olarak çalıştığı 13 yıllık sürenin sonunda erkeklere özel bir magazin dergisinde politik kimliğini askıya alan Cabas, plaza erkeklerine nasıl daha iyi bir hayat yaşayabilecekleri hakkında editöryel deneyimlerini aktardıktan sonra 2013 yılında görevinden istifa etti. Şubat, 2013'ten itibaren Milliyet gazetesinde 'Her Şey' başlığıyla köşe yazarlığı yaptı. 29 Aralık 2013 tarihinde Milliyet gazetesinden ayrıldı.

Ödülleri:
2000 - Çağdaş Gazeteciler Derneği Yılın Gazetecileri
1999 - TV Programı Ödülü (24 Saat)

Sunduğu Programlar :
- Günlerin Getirdiği (Hakkı Devrim ile, NTV)
- Yazı İşleri (Ruşen Çakır ile, NTV)
- 24 Saat (Banu Güven ile, NTV)
- Mirgün Cabas İle Her Şey (NTV)

YORUMLAR
  En doğru zamanda çekilmiş birbirinden enteresan 16 resim
En doğru zamanda çekilmiş birbirinden enteresan 16 resim