A24.com.tr » magazin » Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin Toraman'ı (Berkan Şal) kimdir nereli kaç yaşında?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin Toraman'ı (Berkan Şal) kimdir nereli kaç yaşında?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin Toraman'ı (Berkan Şal) kimdir nereli kaç yaşında?

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve büyük ilgi gören tarihi dizi 'Mehmed: Bir Cihan Fatihi'nin oyuncu kadrosuna ünlü bir isim daha dahil oldu.

Kenan İmirzalıoğlu, Altan Erkekli, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Büşra Develi, Serdar Orçin, İdil Fırat gibi birçok ünlü oyuncuyu kadrosunda bulunduran Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizisine sürpriz bir oyuncu transferi gerçekleşti.

Behzat Ç. dizisindeki 'Akbaba' karakteriyle izleyicilerin hafızasına kazınan Berkan Şal, ekibe dahil oldu.

Berkan Şal, Murad Han'ın yanında kılıç sallamış yiğit bir asker olan Toraman karakterine hayat verecek.

İşte tarihi bir diziyle ekran macerasına devam edecek olan Berkan Şal’ın hayatına ilişkin bilgiler...

BERKAN ŞAL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Terzi bir anne ve otobüs şirketi işletmecisi bir babanın çocuğu olan Berkan Şal, 1 Ocak 1969 tarihinde Ankara Yenidoğan'da dünyaya geldi.

21 yaşıma kadar işportacılık, pazarda su satma, tuvaletçilik, korumalık, grafik tasarım, DJ'lik ve tonmaister'lık yapan Berkan Şal, Altındağ Belediyesi'nin tiyatro kurslarına gitti.

Ankara Üniversitesi Dil-Tarih'de tiyatro bölümünü kazandı ancak üçüncü sınıfta okulu bıraktı.

Hayatına çeşitli mekanlarda ses yönetmeni, DJ ve işletmeci olarak olarak devam ederken, yolları Erdal Beşikçioğlu ile kesişti ve 16 yıl sonra oyunculuğa geri döndü.

Ankara'da doğup büyüdüğü ve Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinin de Ankara odaklı bir dizi olması sebebiyle teklif almış ve profesyonel oyunculuk kariyeri bu dizide "Akbaba" karakteri ile başladı.

2017 yapımı İsimsizler dizisinde Hatemi karakterine hayat verdi.

TORAMAN KARAKTERİ

Aslen bir demirci ustası olan, cesur gözü kara ve açık sözlü Toraman; zamanında Murad Han'ın yanında kılıç sallamış yiğit bir askerdir. Murad Han'a olan sadakati yüzünden Edirne'de işlediği bir cinayet onu Konstantiniyye'de kaçak olarak yaşamak zorunda bırakmış ancak Konstantiniyye topraklarında mahsur kalan Sultan Mehmed'le yollarının kesişmesiyle birlikte artık Toraman'ın yolu, Sultan Mehmed'in yolu olmuştur.

YORUMLAR
  Vatanım Sensin dizisinin 43. bölümünde Azize ailesine kavuşuyor!
Vatanım Sensin dizisinin 43. bölümünde Azize ailesine kavuşuyor!