A24.com.tr » dünya » Kuzey Kore'den ABD ve Japonya'ya tehdit

Kuzey Kore'den ABD ve Japonya'ya tehdit

Kuzey Kore'den ABD ve Japonya'ya tehdit

Balistik füze denemeleriyle Doğu Asya'da suların ısınmasına neden olan Kuzey Kore yönetiminden, ABD ve Japonya'ya yeni bir tehdit daha geldi.

Doğu Asya'da sular durulacak gibi görünmüyor. Balistik füze denemeleriyle başta Japonya olmak üzere Güney Kore ve ABD'ye korku salan Kuzey Kore yönetiminden, BM Güvenlik Konseyi'nden çıkan yaptırım kararına tehdit gibi cevap geldi.

Kuzey Kore, geçtiğimiz Pazartesi günü 15 üyeli BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamada; kömür ve maden ihracatından sonra, yakıt ithalatını karşılayan ikinci büyük ihraç kalemi olan tekstil ihracatının oy birliği ile yasaklanmasına tepki olarak, ABD ve Japonya'ya karşı nükleer saldırı tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore, resmi devlet ajansı KCNA aracılığıyla, nükleer silahlar kullanarak Japonya'yı batırmak ve son füze denemeleri sebebiyle BM Güvenlik Konseyinde Kuzey Kore'ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD'yi küle çevirmek ve karanlığa batırmakla tehdit etti.

Kuzey Kore'nin dış ilişkiler ve propagandasını yürüten Pyongyang Kore Asya-Pasifik Barış Komitesi, ABD'nin rüşvet verdiği ülkelerin oluşturduğu ve ABD'nin emrinde hareket ettiğini iddia ettiğini iddia ettiği, kötülük aleti olarak isimlendirdiği Güvenlik Konseyinin kaldırılması çağrısında bulundu.

Kore Asya-Pasifik Komitesi'nin KCNA tarafından yayınlanan bildirisinde, "Juche Nükleer bombasıyla 4 takımadanın denize batırılması lazım. Artık Japonya'nın bizim yanımızda bulunmasına gerek yok" ifadeleri yer aldı 

YORUMLAR
  Survivor 2017'de kim kaç kilo verdi?
Survivor 2017'de kim kaç kilo verdi?