A24.com.tr » eğitim » Isparta 12 Ocak çarşamba okullar tatil mi valik açıklaması

Isparta 12 Ocak çarşamba okullar tatil mi valik açıklaması

Isparta 12 Ocak çarşamba okullar tatil mi valik açıklaması

Soğuk havalar yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alırken İç Anadolu'da Isparta ve çevresinde de kar şeklinde görülecek. Okulların tatil olup olmayacağı merakla bekleniliyor.

 Yurdu etkisi altına kar yağışlarından sonra birçok ilde okullar tatil edildi.

ISPARTA'DA OKULLAR YARIN TATİL Mİ?
Isparta kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan yoğun kar etkisini sürdürüyor. İl merkezinde kar kalınlığı 35 santimi geçti. Kar yağışı sonrası bugün öğleden sonra eğitim ve öğretime ara verilirken, Valilik kararıyla il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerle taşımalı eğitim verilen okullarda yarın da eğitime ara verildiği açıklandı. Ayrıca yarın hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi. Yalvaç ve Gelendost ilçelerinde de yarın ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiği açıklandı.

Isparta'da 13 Ocakta okulların tatil olup olmadığıyla ilgili henüz Valilik kanalıyla yapılmış resmi bir bilgi bulunmuyor. İlk resmi açıklama gelir gelmez bu sayfadan son bilgiyi öğrenmeniz mümkün olacak.

İZMİR 15 YIL SONRA İLK KEZ BÖYLESİNİ GÖRDÜ

İzmir Çeşme yıllar sonra ilk kez kar yağışı görürken kent merkezi de 5 santimlik karla kaplandı. İzmir'de hava sıcaklığı mevsim normallerinin 9 derece altına indi. İzmir'de 4 Ocak 2002'den sonra görülen en etkili kar yağışı kayıtlara geçti. 15 yıl sonra gelen bu etkili kar yağışını İzmirliler keyifle karşılarken trafik etkilendi.

BURSA'DA KAR BASTIRDI
Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, 17 ilçedeki karla mücadele çalışmaları kapsamında gece boyunca kapanan 164 mahalle yolunu trafiğe açtı. Mustafakemalpaşa ilçesinde halen kapalı 6 mahalle yolunun açılması için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

BALIKESİR'DE KÖY YOLLARI KAPANDI
Balıkesir'de ise etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Balya, Bandırma, Dursunbey, Erdek, Gönen, Manyas, Marmara, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde 208 kırsal mahalle ile ulaşım sağlanamıyor. Kapalı yolların açılması için ise Karayolları, AFAD ve Büyükşehir Belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

YALOVA BUZLANDI
Yalova'da belediye ekipleri, buzlanma nedeniyle kent genelinde oluşabilecek olumsuzlukların en az sıkıntıyla atlatılması için tuzlama çalışması yapıyor. Yetkililer, Yalova-Bursa karayolunu kullanacak sürücülerden tedbirli olmalarını istedi.

ESKİŞEHİR : Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezi ve ilçe kırsalında yaklaşık 400 personelle çalışma yürütüyor. Kent merkezindeki ana cadde, bulvar, otobüs güzergahları ve hastane girişlerini açık tutulmaya çalışılıyor. Meteoroloji yetkilileri kar yağışının aralıklarla cuma gününe kadar devam edeceğini öngördüklerini bildirdi. Polis ekipleri de sürücüleri buzlanmaya karşı uyarıyor.

KÜTAHYA : Belediye ve karayollarına bağlı ekipler, ana arterler ve şehirlerarası yollarda tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Kar nedeniyle Kütahya'nın Eskişehir, Afyonkarahisar ve Balıkesir ile bağlantısını sağlayan karayollarında, zaman zaman ulaşımda aksamalar yaşanıyor.

YORUMLAR
  Çukur dizisi oyuncu kadrosu ve karakter analizleri (Çukur'da kim, kimdir?)
Çukur dizisi oyuncu kadrosu ve karakter analizleri (Çukur'da kim, kimdir?)