A24.com.tr » yaşam » Gülden Aydın kimdir kaç yaşında neden öldü?

Gülden Aydın kimdir kaç yaşında neden öldü?

Gülden Aydın kimdir kaç yaşında neden öldü?

Hürriyet gazetesinde yıllardır muhabirlik yapan gazeteci Gülden Aydın, 60 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki Gülden Aydın kimdir kaç yaşında neden öldü?

Gülden Aydın kimdir? Bir süredir kanser tedavisi gören deneyimli gazeteci Gülden Aydın, bugün yaşamını yitirdi.

Hürriyet gazetesi bünyesinde uzun seneler 'uzman muhabir' görevini yürüten Gülden Aydın (60) pankreas kanserine yenik düştü.

"HAYATIMIN ÖNCELİĞİ HABER"

Gülden Aydın kısa süren Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğinden sonra medya dünyasına 2000'e Doğru dergisinde muhabir olarak adım atmıştı. Ardından Aktüel dergisinde, 1994 yılından itibaren ise Hürriyet Gazetesi'nde görev yapmaya başlayan Aydın, 2002-2004 yılları arasında Akşam gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğü Hürriyet’te uzman muhabirlik yapıyordu.

"Hayatımın önceliği haber" diyen Aydın, "Kadın ve çocuğa karşı şiddet, istismar ve tecavüz, Güneydoğu, sınır ötesi" haberlerini özel ilgi alanında görüyordu.

1,5 yıldır pankreas kanseri nedeniyle Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Aydın bu sabah hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahibi olan Aydın çok sayıda ödülün de sahibiydi. 

YORUMLAR
  İrem Derici'nin zayıflamasını sağlayan Arpa Suyu Diyeti nedir?
İrem Derici'nin zayıflamasını sağlayan Arpa Suyu Diyeti nedir?