A24.com.tr » magazin » Efecan Şenolsun'un 17 yıl hapsi mi isteniyor?

Efecan Şenolsun'un 17 yıl hapsi mi isteniyor?

Efecan Şenolsun'un 17 yıl hapsi mi isteniyor?

BluTV'de yayınlanan 'Yaşamayanlar' isimli vampir dizisi setinde rol arkadaşı Elit İşcan’a tacizde bulunduğu iddia edilen oyuncu hakkında 17 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı iddia edildi

 Yaşamayanlar isimli internet dizisinin oyuncusu Elit İşcan'ın (25), rol arkadaşı Efecan Şenolsun (27) tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etmesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Şenolsun'a 17 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldığı iddia edildi.

"KESİNLİKLE ASILSIZDIR"

Konu hakkında açıklama yapan Şenolsun, "İddianamede '7 ile 17 yıl arası hapis istendiği' gibi ifadeler kesinlikle yer almamaktadır ve asılsızdır." diyerek iddiaları yalanladı.

"Adaletin tecelli edeceğine inancım sonsuzdur" diyen Şenolsun'un açıklamaları şu şekilde:

"'Yaşamayanlar' setinde yaşanan ve rol arkadaşımın gerçeği yansıtmayan ifadesine istinaden başlatılan hukuksal bir süreç içerisindeyiz.

Setteki oyuncu meslektaşlarım ve set çalışanları olmak üzere 16 kişinin iddianamede yer alan olayları görmediği ve duymadığı tanık ifadeleriyle sabittir. 2 kişinin ifadesinin savcılık makamı nezdinde “şüpheye mahal vermesi sebebiyle” ceza davası ikame edilmiştir. Hukuksal olarak “olağan süreç” devam etmektedir.

"KAMUOYU ALGISI YARATILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR."

İddianamedeki ifadelerin asılsızlığını yargı sürecinde ortaya çıkaracağım. Gerçekte var olmayan bu iddiaları yargı mercileri de tespit edecektir.

Ayrıca hakkımda çıkan bazı haberlerde, iddianamede “7 ile 17 yıl arası hapis istendiği” gibi ifadeler kesinlikle yer almamaktadır ve asılsızdır. Bilinçli bir yönlendirme ile kamuoyu algısı yaratılmaya çalışılmaktadır.

Yargı süreci tamamlanana kadar kamuoyu ve değerli basın mensupları olmak üzere herkesin hassasiyetini rica etmekteyim.

Böylesine hayati bir konuda hakkımda asılsız iddialarda bulunan ve kişilik hakkıma saldıranlar ile ilgili konuyu yargıya taşıyacağımı belirtmek isterim.

Adaletin tecelli edeceğine inancım sonsuzdur."

YORUMLAR
  Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi nasıl olacak? - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında her şey
Üniversiteye girişte yeni sınav sistemi nasıl olacak? - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında her şey