A24.com.tr » eğitim » Bursluluk sınavı sonuçları 2019 odsgm.meb.gov.tr | Milli Eğitim bursluluk sınav sonuçları 2019 e okul

Bursluluk sınavı sonuçları 2019 odsgm.meb.gov.tr | Milli Eğitim bursluluk sınav sonuçları 2019 e okul

Bursluluk sınavı sonuçları 2019 odsgm.meb.gov.tr | Milli Eğitim bursluluk sınav sonuçları 2019 e okul

Bursluluk sınavı sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Adaylar sınav sonuçlarını bugün öğrenecek. İşte 2019 bursluluk sınav sonuçları hakkında detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bursluluk sınav sonuçları için açıkladığı tarih geldi çattı. 22 Temmuz itibari ile erişime açılacak olan sınav ile ilgili itirazlar da yapılabilecek. Bursluluk sınavına itiraz etmek isteyenler, soruların, cevap anahtarlarının Bakanlıkça yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) takvim günü içerisinde yapabiliyor. İtirazlar elektronik olarak ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümüne veya yazılı olarak ÖDSGM'ye yapılabiliyor. Peki bursluluk sınav sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır?

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI NEREDEN SORGULANIR?

Bursluluk sınav sonuçları bugün için de http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr adreslerinden erişime açılacak. Sonuç sorgulaması yapacaklar T.C. kimlik no ve doğum tarihi ile sonuçları görüntüleyebilecek.

BURSLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bursluluk hakkı, sınavı kazanan öğrenciye ait evrakın e-Burs modülü üzerinden okul müdürlüğünün 30 Eylül 2019 tarihine kadar onaylamasından sonra 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başlayacaktır. 

BURSLULUK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI (TIKLAYINIZ)

E-OKUL VBS’YE NASIL GİRİLİR?

e-Okul VBS sistemine giriş yapmak için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “https://eokul.meb.gov.tr/” adresine giriş yapmak ve sağ tarafa “Veli Bilgilendirme Sistemi” başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekmektedir. Bu aşamada T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası ve güvenlik kodu istenmektedir. Bu bilgiler doğru girilirse ikinci aşamaya geçilir.

İkinci aşamada da öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri sorulmaktadır. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı istenmektedir. Bu bilgiler de doğru girildiği takdirde sistem açılır.

Açılan ekranda sol menüde Devamsızlık Bilgisi, Not Bilgisi, Haftalık Ders Programı, Sınav Tarihleri, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar, Davranış Notları, Diploma Puanı, Yıl Sonu Notları ve Nakil Durumu gibi seçenekler yer almaktadır.

E-OKUL ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

E-Okul şifre işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak için;

Öncelikle,e-okul.meb.gov.tr adresine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda; ‘Öğrenci T.C Kimlik No', ‘Öğrenci Okul No' ve ‘Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır. Ardından, tüm bu alanları eksiksiz şekilde doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan ‘Giriş' seçeneğine tıkayınız.

 

YORUMLAR
  Ünlü sunucular kimlerle akraba?
Ünlü sunucular kimlerle akraba?