A24.com.tr » yaşam » Bursa'da müdür yardımcısından tepki çeken paylaşımlar

Bursa'da müdür yardımcısından tepki çeken paylaşımlar

Bursa'da müdür yardımcısından tepki çeken paylaşımlar

Bursa'daki Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcısı olarak çalışan Necmettin Köksal, sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımla eleştirilerin hedefi oldu.

Bursa - Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi'nde, Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Necmettin Köksal Facebook hesabından skandal bir paylaşım yaptı.

İtalya'nın Milano kentinden dünya barışına dikkat çekmek için Tel Aviv'e gitmek üzere 8 Mart'ta yola çıkan ve 31 Mart 2008 tarihinde Kocaeli'nin Gebze ilçesinde öldürülen İtalyan sanatçı Pippa Bacca'yı kastederek, "Bir zamanlar İtalya'dan yürüyerek Türkiye'ye gelen bir kadın vardı, başına kötü şeyler gelmişti. Nereden geldi ki aklıma durup dururken" ifadelerini kullanan Köksal'ın paylaşımına tepki yağdı.

Gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşımını sadece Facebook arkadaşlarının erişimine açık şekilde düzenleyen Köksal, Facebook hesabından yaptığı başka bir paylaşımda ise yaptığı paylaşımın "ateistleri rahatsız ettiğini" iddia ederek tepki gösterenlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

İLGİLİ HABER TÜHİD'den MEB'e çağrı: Medya Okuryazarlığı dersi zorunlu olsun TÜHİD'den MEB'e çağrı: Medya Okuryazarlığı dersi zorunlu olsun

Köksal, "Son yaptığım paylaşım ateistleri rahatsız etmiş yürüyüş yapanlara tavsiye niteliğinde olmasına rağmen paylaşımı başka yerlere çekmeye çalışmışlar. Beyinleri tecavüze uğramış bu insanlar Türkiye de tecavüze uğrayan İtalyan kızla alay ettiğimi ima eder şekilde paylaşımlar ve hakaretler yapmaktalar. Bana özelden mesajla hakaret edenleri ve bu şekilde paylaşım yapanların hepsini savcılığa suç duyurusunda bulunacağımdan emin olsunlar." ifadelerini kullandı.

Paylaşımının "yürüyüş yapanlara tavsiye niteliğinde" olduğunu iddia eden Köksal'ın yazdıklarının nasıl bir tavsiyeyi amaçladığı ise belirsizliğini koruyor.

Köksal'ın Faycebook hesabında ayrıca AKP'ye destek veren ifadelerin kullanıldığı çok sayıda paylaşım bulunuyor.

Müdür Yardımcısı Köksal'ın söz konusu paylaşımı CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nün gündemde olduğu bir zamanda yapması, sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından devam etmekte olan yürüyüşe gönderme yapıldığı şeklinde yorumlandı. 

YORUMLAR
  Türk sinema tarihinin en beğenilen 100 Filmi
Türk sinema tarihinin en beğenilen 100 Filmi