A24.com.tr » dünya » Afrin'de bombalı saldırı: 4 ölü

Afrin'de bombalı saldırı: 4 ölü

Afrin'de bombalı saldırı: 4 ölü

TSK operasyonlarıyla terörden arındırılan Suriye'nin Afrin kentinde düzenlenen bombalı saldırıda 4 sivil can verdi, 20'yi aşkın kişi de yaralandı.

Suriye'nin Afrin kentinde korkunç bir saldırı düzenlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) terör örgütü YPG/PKK işgalinden kurtardığı Afrin'de bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda 4 sivil hayatını kaybetti, 20'den fazla kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Afrin ilçe merkezinde sivillerin yoğun olduğu sebze pazarında bomba yüklü araç infilak ettirildi.

Saldırıda 4 sivil yaşamını yitirdi, 20'den fazla sivil yaralandı. Emniyet güçleri çevrede güvenlik önlemleri alırken yaralılar bölgedeki hastanelere sevk edildi.

Patlamanın şiddetiyle çevredeki dükkanlarda da hasar oluştuğu, Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) ekiplerinin enkaz kaldırma ve yangın söndürme çalışmalarına başladığı bildirildi.

BİR BOMBALI ARAÇ DA İMHA EDİLDİ

Ayrıca Afrin'in Villalar Caddesi'nde bir bombalı araç tespit edildiği ve patlatılmadan araç bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildiği bilgisi paylaşıldı.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Azez ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgelerinde, 12-13 Aralık tarihlerindeki terör eylemlerinde 7 sivil ölmüş, 49 sivil yaralanmıştı. 

YORUMLAR
  Ünlüler referandum oylarını kullandı
Ünlüler referandum oylarını kullandı