A24.com.tr » ajanda » Yılmaz zafer neden öldü, Yılmaz Zafer kimdir, kaç yaşında öldü?

Yılmaz zafer neden öldü, Yılmaz Zafer kimdir, kaç yaşında öldü?

Yılmaz zafer neden öldü, Yılmaz Zafer kimdir, kaç yaşında öldü?

Yılmaz Zafer Türk sinemasının önemli isimlerinden biriydi. Ölüm yıldönümünde vatandaşlar "Yılmaz zafer neden öldü?" sorusunu internette aramaya başladı. İşte detaylar...

Yılmaz zafer neden öldü, Yılmaz Zafer kimdir, kaç yaşında öldü? | Türk sinemasına damga vurmuş isimlerden biri de hiç şüphesiz Yılmaz Zafer ismiydi. Bugün merhum sanatçının ölüm yıldönümü ve usta oyuncunun neden öldüğünü merak edenler internette arama yapmaya başladı.

Arama motorlarına koşan vatandaşlar, "Yılmaz zafer neden öldü, Yılmaz Zafer kimdir, kaç yaşında öldü" yazarak meraklarını gidermeye çalıştılar. İşte detaylar...

Yılmaz zafer neden öldü?

1972 yılında henüz 16 yaşındayken ‘Altın Portakal’ ödülü kazanan Savaş, hayatındaki ilginç olayları Bilal Özcan’a anlattı. 13 yaşında evlenen ve bakire olarak boşanan Savaş, 1987 yılında evlendiği, oğlunun babası ünlü aktör Yılmaz Zafer’i anlatırken göz yaşlarını tutamadı.

Perihan Savaş, programda ilk kez, 1994 senesinde kalp krizi geçirdikten sonra beyninde oluşan hasar nedeniyle 1,5 yıl bakıma muhtaç bir şekilde yaşadıktan sonra hayata veda eden Yılmaz Zafer’i ölüme götüren süreci de ayrıntılarıyla anlattı.

Savaş, kocasının, birlikte yapım şirketi kurdukları ortağının baskılarına ve iftiralarına dayanamadığı için kalp krizi geçirdiğini anlattı.

*Biz o dönem bir şirket kurmuştuk. Şimdi adını zikretmek istemiyorum, ortağımız vardı. Ve o ortağımız onu çok üzmüştü. Hatta bir keresinde eve gelip sabaha kadar ağladığını biliyorum. Avukata gitmişti bu ortaklığı bitirmeye ve orada kalp krizi geçiriyor ve hayatını kaybediyor. Sonra hastanede tekrar yapılan müdahalelerle hayata geri dönüyor. Ama 4 dakika oksijensiz kaldığı için beyin hücreleri ciddi bir hasara uğramıştı."

YORUMLAR
  Kış Hastalıklarına hangi içecekler iyi gelir?
Kış Hastalıklarına hangi içecekler iyi gelir?