A24.com.tr » bilim » YERLİ, GİYDİRİLEBİLİR OTONOM SİSTEMİ AVT

YERLİ, GİYDİRİLEBİLİR OTONOM SİSTEMİ AVT

YERLİ, GİYDİRİLEBİLİR OTONOM SİSTEMİ AVT

Türkiye ve dünyada birçok firmaya sanayi alanında teknolojik çözümler sunan yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik’in geliştirdiği giydirilebilir AVT Otonom Operasyon Sistemi ile endüstriyel araçlar yedi günde insansız çalışabilir hale geliyor.

Endüstriyel dijital dönüşüm çerçevesinde üretim alanlarının yapay zeka teknolojileriyle entegrasyonunun hızlanması firmaları otonom sistemlere yöneltiyor. Otonom sistemler verimlilik, süreklilik ve güven konularında birçok avantaj sunuyor. Ayrıca insan gücünden başka alanlarda daha efektif faydalanıp angarya işlerle vakit kaybetmemenin yolunu açıyor.  

Geliştirdikleri giydirilebilir ve modüler AVT Otonom Operasyon Sistemi ile sanayide kullanılan endüstriyel araçların ihtiyaç duyulan her alanda firmalara hızlı ve etkili çözümler sunabildiğini belirten ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak, sistemi şöyle anlattı: “ZGN ekibi tarafından geliştirilen AVT Otonom Operasyon Sistemi, alternatiflerine göre birçok üstün özelliğe sahip. AVT’nin özellikleri tamamen sektörün ihtiyacına, taleplerine ve beklentilerine göre en yaygın kullanım şansına sahip olacak şekilde belirlendi.

AVT Sistemi, marka, model ve tipi fark etmeksizin manuel elektrikli bir endüstriyel araca 1 hafta içerisinde otonom çalışma yeteneği kazandırır. Saha şartlarının zorluğuna bağlı olarak azami 2 ay içerisinde otonom aracınızla sahada tam kapasitede çalışmaya geçilmesini mümkün kılar. Bu yönden sektördeki rakiplerinin oldukça önündedir.

AVT Otonom Dönüşüm Sistemi, giydirilebilir bir teknolojidir. Giydirildiği aracın tüm özellik ve yeteneklerinin otonom operasyonlarda kullanılmasını mümkün kılar. Sistem, araç marka model ve tipinden bağımsızdır. Bu sayede farklı marka model ve tiplerde araçlar üzerine sistemin transferi gerçekleştirilebilir. Örneğin, bir istifleyici üzerinde kurulu olan AVT Otonom Dönüşüm Sistemi’ni alıp, daha büyük bir fırsat gördüğünüz bir forklift üzerine birkaç saat içerisinde taşıyabilir ve devreye alabilirsiniz.

AVT Otonom Dönüşüm Sistemi, giydirilebilir, taşınabilir ve modüler yapısından dolayı aracın fabrika çıkış donanımları üzerinde herhangi bir mekanik, elektronik ve yazılımsal müdahalede kesinlikle bulunmaz. Bu özelliği sayesinde garanti kapsam ve şartlarına aykırı bir durum oluşturmadığından garantisi devam eden ve/veya kiralık araçlara rahatlıkla uygulanabilirliği kabul görmüştür.

AVT Otonom Dönüşüm Sistemi manuel endüstriyel araç üzerine ek bir yetenek olarak kurulur. Bu sayede endüstriyel araç hem manuel hem de otonom olarak kullanılabilir. Herhangi bir otonom sistem kaynaklı arıza vb. durumda aracın kapasite kullanımında bir düşüş olmasının önüne geçilir. Tercihinize göre istediğinizde aracı bir butona basarak manuel/otonom moda geçirerek kullanabilirsiniz.

Kısaca sistemin modüler ve giydirilebilir yapıda olması, araç özelinde değil tamamen bağımsız bir sistem olması AVT’nin sektörde öncü bir çözüm olmasını sağlamıştır.”

YORUMLAR
  Spotify 2017 yılına damgasını vuran parçaları listeledi...
Spotify 2017 yılına damgasını vuran parçaları listeledi...