A24.com.tr » ajanda » Yarın okullar tatil mi? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi? 3 Aralık tatil mi?

Yarın okullar tatil mi? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi? 3 Aralık tatil mi?

Yarın okullar tatil mi? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi? 3 Aralık tatil mi?

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, kamuda çalışan engelli vatandaşlar için aklında soru işaretleri oluşturmaya başladı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi? 3 Aralık tatil mi?

3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi? 3 Aralık tatil mi? | Engelli vatandaşlar yarının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, olması nedeniyle izin haklarının olup olmadığını merak etmeye başladı. İnternette en çok araştırılan konular arasına giren "3 Aralık memurlara tatil mi?" sorusunun cevabı haberimizin detaylarında mevcuttur.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü memurlara tatil mi?

Kamu kurum ve kuruluşlarında engelli olarak çalışanlar ile ilgili yayımlanmış 2002/58 sayılı Başbakanlık Genelgesi engellilere iki şekilde idari izin hakkı vermiştir. Genelgenin 3 No’lu bölümü şu şekildedir:

“3- Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.
Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaktır.” Denilmektedir.

Bu genelgede yer alan hükümler dikkate alınarak engelli çalışanlar 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde izin kullanabileceklerdir.

Bu hükümlerin yer aldığı 2002/58 sayılı Başbakanlık Genlgesine buradan ulaşabilirsiniz…

YORUMLAR
  Yenilenen Efsane 3310 Ne zaman Türkiye'de olacak? Fiyatı Nedir? Yenilenen Nokia 3310'un özellikleri neler?
Yenilenen Efsane 3310 Ne zaman Türkiye'de olacak? Fiyatı Nedir? Yenilenen Nokia 3310'un özellikleri neler?