A24.com.tr » magazin » Ünlü oyuncu sivrisinek ısırığı yüzünden ölümle boğuşuyor! Leyla Bilginel kimdir hangi hastalığa yakalandı

Ünlü oyuncu sivrisinek ısırığı yüzünden ölümle boğuşuyor! Leyla Bilginel kimdir hangi hastalığa yakalandı

Ünlü oyuncu sivrisinek ısırığı yüzünden ölümle boğuşuyor! Leyla Bilginel kimdir hangi hastalığa yakalandı

Phuket'e yerleşen ünlü oyuncu Leyla Bilginel, sivrisinek ısırığı sonrası kaptığı virüs yüzünden neredeyse ölümden döndü. Bilginel hayla hastalıkla boğuşuyor.

Dört yıl önce oğlu Kayra ile birlikte Phuket'e yerleşen oyuncu Leyla Bilginel için kötü haber geldi. Bilginel bir sivrisinek ısırığı sonucu Dangue virüsü kaptı. Oyuncunun tedavisi hayla sürüyor.

Beş gündür hastanede olduğunu söyleyen Bilginel, kaptığı hastalığı gözyaşları içerisinde anlatarak sosyal medya hesabından paylaştı.

 

"BENİM İÇİN DUA EDİN"

Dangue virüsü kapan oyuncu 'Benim için dua edin' notuyla Instagram hesabından paylaştığı videoda "5 gündür çok hastayım. Dişlerim birbirine vurduğundan çok konuşamıyorum. Sadece buraya gelenler dikkat etsin. Bir sivrisinek yüzünden ölümcül bir hastalık Dang Humması adında bir hastalık. Bir sivrisinek insanın hayatını alt üst edebiliyor. Dünden beri gelen bütün dualarınız beni buldu. Hepinizi seviyorum" dedi.

İLK TEHLİKEYİ ATLATTI

İlk tehlikeli dönemi atlattığını söyleyen ve kendisine gönderilen dualar ve sağlık temennileri için teşekkür eden Bilginel'in üzgün hali sevenlerini üzdü.

DANGUE VİRÜSÜ NEDİR?

Dang humması, dang virüsü kaynaklı bir enfeksiyondur. Sivrisinekler dang virüsünü bulaştırır (ya da yayar). İnsanların kemikleri kırılır gibi şiddetli ağrı çekmesine neden olduğu için, Dang humması "kırık kemik humması" olarak da bilinir. Dang hummasının semptomlarından bazıları şunlardır: baş ağrısı, kızamık görünüşlü cilt kızarıklıkları ve kaslarda ve eklemlerde ağrı. Dang humması, az sayıda insanda hayatı risk haline gelebilir. Bunlardan ilki hemorajik ateş olup kan damarlarında (kan taşıyan tüpler) kanama ve sızıntının yanı sıra trombositlerde (kanın pıhtılaşmasını sağlar) düşük seviyede kan görülmesine neden olur. İkincisi dang şoku sendromudur ve tehlikeli derecede düşük tansiyona neden olur.

YORUMLAR
  Survivor 2017'de yarışan kadın yarışmacılar şimdilerde ne ile uğraşıyor? Değişimlerine inanamayacaksınız!
Survivor 2017'de yarışan kadın yarışmacılar şimdilerde ne ile uğraşıyor? Değişimlerine inanamayacaksınız!