A24.com.tr » medya » Türkiye'nin bugünkü ajandası (8 Ağustos 2019)

Türkiye'nin bugünkü ajandası (8 Ağustos 2019)

Türkiye'nin bugünkü ajandası (8 Ağustos 2019)

İşte son 24 saatte dünyada ve Türkiye'de gündeme damga vuran gelişmeleri öğrenmek isteyenler için Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı kısa gündem özeti...

ETKİNLİK TAKVİMİ

» TÜRKİYE - UKRAYNA İŞ FORUMU BASIN DAVETİ
Yer: Conrad Otel

» TGDF VE ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İMZA TÖRENİ
Yer: Dedeman Otel İstanbul

» TÜİK'İN FİNANSAL YATIRIM ARAÇLARININ TEMMUZ AYI REEL GETİRİ ORANLARINI AÇIKLAMASI
Yer: TÜİK Türkiye İstatistik Kurumu

TARİHTE BUGÜN

» OLAYLAR - 1981: Türkiye'nin ilk turistik havaalanı olan Dalaman Havaalanı açıldı.

» DOĞUMLAR - 1960: Mustafa Balbay, Türk gazeteci / 1928: Edip Cansever, Türk şair. (ö. 1986)

» VEFATLAR - 1998: Bekir Yıldız, Türk öykü yazarı. (d. 1933)

ATAMA / TRANSFER / GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İŞ DÜNYASI

» UEDAŞ - Limak Enerji Grubu bünyesinde elektrik dağıtım faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ’de (UEDAŞ) genel müdür değişti. İbrahim Gümüşlü’nün ayrılmasıyla boşalan UEDAŞ Genel Müdürlüğü görevine Yönetim Kurulu Kararı ile Gökay Fatih Danacı atandı.

MEDYA DÜNYASI

» HALK TV - Halk TV'de CEO'luk görevine Alican Baykal Erkılıç getirildi.

» TURKUVAZ DERGİ - Özgür Atanur, Turkuvaz Dergi Grubu'nda Dergiler Genel Müdür yardımcısı olarak göreve başladı.

» DEMİRÖREN MEDYA - Medyaradar’da yer alan habere göre Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Gürcan Korkmaz kurum ile yollarını ayırdı.

» CNN TÜRK & DHA - Demirören Medya Grubu'nda, CNN Türk Genel Müdürlüğü görevine CNN Türk Genel Yayın Koordinatörü Murat Yancı, Demirören Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürlüğü görevine yerine ise CNN Türk Haber Koordinatörü Kubilay Gülbek atandı. Daha önce CNN Türk ve DHA Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Bora Bayraktar ile Salih Zeki Sarıdanişmet ise Demirören Medya Danışma Kurulu üyesi olarak görevlendirildiler.

İŞ BİRLİĞİ / YATIRIM

İŞ DÜNYASI

» NETAŞ - Türkiye’ye yakın coğrafyalardaki faaliyetlerini artırma hedefinde olan Netaş, Azerbaycan’da ofis açtı.

» ZİRAAT BANKASI & PLASTİKKART - Plastikkart, Ziraat Bankası ile 4.741.000 euroluk akıllı kart satış anlaşması imzaladı.

» ROCKWELL AUTOMATİON & MARKET OTOMASYON - Rockwell Automation, uzun süredir işbirliği yaptığı Market Otomasyon ile tek distribütörlük anlaşması imzaladı.

» INNOCEAN WORLDWİDE & WELLCOM GROUP - Türkiye’de de kurulu olan Network ajansı Innocean Worldwide Avustralya merkezli dijital pazarlama çözümleri üreten Wellcom Group’u bünyesine kattı.

» ASELSAN & TUSAŞ - ASELSAN, TR Eğitim ve Teknoloji AŞ'nin yüzde 50'lik kısmının Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'den (TUSAŞ) alınması için pay devri sözleşmelerini imzaladı.

» HEKSAGON MÜHENDİSLİK VE TASARIM & SBK HOLDİNG - Ünlü iş adamı İnan Kıraç’ın başında bulunduğu Kıraça Holding'e bağlı Heksagon Mühendislik ve Tasarım, SBK (Sezgin Baran Korkmaz) Holding'e satıldı.

ÖDÜL / BAŞARI

İŞ DÜNYASI

» ARAS KARGO - Aras Kargo'nun, doğa dostu vizyonu doğrultusunda hayata geçirdiği Doğa Dostu Araslar Kıyı Temizliği Projesi, "Uluslararası Sosyal Sorumluluk Mükemmellik Ödülü"ne değer görüldü.

YENİ PROGRAM

» FOX TV - Zuhal Topal’in sunuculuğunu üstlendiği, FOX TV'nin gündüz kuşağı programı 'Zuhal Topal’la Sofrada'nın yeni sezon çekimleri Kıbrıs'da başladı. Zuhal Topal, Instagram hesabından çekimlerle ilgili bir video paylaştı.

DİĞER

» MTM - Medya Takip Merkezi'nin (MTM) 29 Temmuz – 04 Ağustos 2019 tarihleri arasında yaptığı araştırmasında basında öne çıkan gazeteler Hürriyet, Sözcü ve Milliyet Gazetesi olurken gazeteciler Vedat Milor, Cüneyt Cebenoyan ve Önder Balıkçı oldu. Basında öne çıkan TV kanalları ise TRT Spor, ATV ve Kanal D oldu.

» BİANET - Aralarında 'bianet'in de bulunduğu 136 internet sitesi ve sosyal medya hesabı için erişim engeli kararı sonrası Change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

YORUMLAR
  Sahneleri ülke ülke fotoğraflıyor (Game Of Thrones'un peşinde)
Sahneleri ülke ülke fotoğraflıyor (Game Of Thrones'un peşinde)