A24.com.tr » medya » Türkiye'nin bugünkü ajandası (16 Eylül 2019)

Türkiye'nin bugünkü ajandası (16 Eylül 2019)

Türkiye'nin bugünkü ajandası (16 Eylül 2019)

İşte son 24 saatte dünyada ve Türkiye'de gündeme damga vuran gelişmeleri öğrenmek isteyenler için Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı kısa gündem özeti...

ETKİNLİK TAKVİMİ

» TAKE OFF ULUSLARARASI GİRİŞİM ZİRVESİ
Yer: Atatürk Havalimanı

» 18. SİDE DÜNYA MÜZİKLERİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ
Yer: Apollon Tapınağı / Antalya

» TMMOB İÇ MİMARLAR ODASI İSTANBUL ŞUBESİ GALA GECESİ
Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

TARİHTE BUGÜN

» OLAYLAR - 1953: İlk sinemaskop film gösterimi New York'ta yapıldı.

» DOĞUMLAR - 1893: Albert Szent-Györgyi, C vitaminin keşfi ile 1937 yılında Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü kazanmış Macar fizyolog (ö.1986)

» VEFATLAR - 2016: Tarık Akan, Türk oyuncu, yapımcı ve yazar (d. 1949)

ATAMA / TRANSFER / GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İŞ DÜNYASI

» ATASUN OPTİK - Atasun Optik’in yeni Finans ve Mali İşler Direktörü Evren Kutlu oldu.

» ALİBABA - Çinli e-ticaret devi AliBaba‘nın kurucusu Jack Ma görevinden ayrıldı. Jack Ma’nın görevini ise Daniel Zhang üstlendi.

» MENARİNİ GRUP - Türkiye’de İbrahim Etem – Menarini olarak faaliyet gösteren ilaç şirketi Menarini Grup’ta CEO pozisyonuna Elçin Barker Ergun atandı.

» BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ - Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Koordinatörlüğü görevine, Gömeç eski Belediye Başkanı Kazım Arslan getirildi.

» ALFEMO MOBİLYA - Alfemo Mobilya'da iki üst düzey atama gerçekleşti. Alfemo Mobilya Genel Müdürü pozisyonuna Arşullah Kadim, Satış ve Pazarlama Direktörü pozisyonuna ise Cüneyt Üzer atandı.

» TUR ASSİST - Tur Assist’te Strateji ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Frida Christopoulou, Tur Assist’te Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

MEDYA DÜNYASI

» ANKA HABER AJANSI - Sözcü Gazetesi İstihbarat ve Haber Şefi olan Bora Erdin Anka Haber Ajansına Ekonomi Müdürü olarak atandı.

İŞ BİRLİĞİ / YATIRIM

İŞ DÜNYASI

» GULF SİGORTA & TAMONİKİ.COM - Tamoniki.com iş ortakları arasına Gulf Sigorta’yı da ekledi.

» İZOCAM & GRİCREATİVE - İzocam’ın, kreatif ajans ve sosyal medya yönetim hizmetleri bundan sonraki süreçte bütünleşik hizmet ajansı Gricreative tarafından yürütülecek.

ÖDÜL / BAŞARI

MEDYA DÜNYASI

» TRT - Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) sorumluluk girişimi 'World Citizen' kapsamında geliştirilen "Gençler için Gazetecilik" kampanyası, IBC 2019 Sosyal Etki Ödülleri" altındaki "Çeşitlilik ve kapsayıcılık odaklı girişimleri tanımak" kategorisinde ödüle layık görüldü.

» HÜRRİYET GAZETESİ - 11. Uluslararası Hrant Dink Ödül töreni, dün akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 EVLİLİK / BEBEK

» BLOOMBERG HT - Bloomberg HT'nin sunucusu Buse Biçer, Hakan Akbaş ile dünyaevine girdi.

DİĞER

» ŞEVKİ YILDIRIM - Gazeteci Şevki Yıldırım, ikinci ölüm yıl dönümünde Mezarı başında anıldı.

YORUMLAR
  iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'in fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri ne? (iPhone X ve iPhone 8 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak? fiyatları Türkiye'de ne olacak?)
iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X'in fiyatı ne kadar olacak? Özellikleri ne? (iPhone X ve iPhone 8 Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak? fiyatları Türkiye'de ne olacak?)