A24.com.tr » medya » Trt1 ana haber spikeri Işıl Açıkkar kimdir nereli kaç yaşında?

Trt1 ana haber spikeri Işıl Açıkkar kimdir nereli kaç yaşında?

Trt1 ana haber spikeri Işıl Açıkkar kimdir nereli kaç yaşında?

TRT1 Ana Haber bülteniyle ekranlara çıkan sunucu Işıl Açıkkar, izleyiciler tarafından merak ediliyor. Peki TRT1 ana haber spikeri Işıl Açıkkar kimdir nereli kaç yaşında?

TRT 1 Ana Haber spikeri Işıl Açıkkar kimdir nereli kaç yaşında evli mi? Işıl Açıkkar'ın instagram hesabı ne?

TRT1'de hafta içi her gün ana haber bülteniyle izleyicilerin karşısına çıkan Işıl Açıkkar, başarılı sunumu ve güzelliğiyle izleyicilerin dikkatini çekiyor. İşte Işıl Açıkkar hakkında ayrıntılı bilgiler...

IŞIL AÇIKKAR KİMDİR?

Işıl Açıkkar, 1984 yılında İzmir'in Karşıya ilçesinde dünyaya geldi. Lise’yi Karşıyaka’da okuduğu zamanlarda İzmir’in önemli televizyon kanallarından Ege Tv televizyonunda çalıştı.O sıralarda daha 15-16 yaşında olmasına rağmen çok erken bir yaşla beraber iş hayatına girmiş oldu.

Toplam 2 sene süresince Ege Tv televizyonunda farklı alanlarda çalıştı ve ardından ise özel olarak diksiyon eğitimi gördü.Sonrasında çok önemli gazetelerden olan Yeni Asır gazetesine ait olan Yeni Tv televizyonunda bulunmaya başladı.Yeni Tv ekranlarında da yine farklı bölümlerde çalışma şansı buldu. Sunuculuk yaptı, muhabir oldu.

Işıl Açıkkar Yeni Tv ve Ege Tv ekranlarından sonra Üniversite okumak için İstanbul’a gitti ve İstanbul Bilgi üniversitesini bitirdi. Hocalarının da yönlendirmesiyle beraber daha çok gazetecilik konusunda ilerledi.Üniversitenin Üçüncü sınıfındayken önemli bir Trt spikerinden güzel konuşma konusunda ders aldı.Sadece konuşma konusunda derslerle yetinmedi ve özellikle sunuculuk ile ilgili eğitim aldı.

Üniversite bittikten sonra 1 sene kadar İngiltere’de bulundu.Türkçeyi çok sevdiği için İngiltere’de fazla durmadı ve 1 senenin sonunda dönüş yaptı.Türkiye’ye geldikten sonra Kanaltürk ekranlarında çalıştı ve muhabirlik yaptı.Eğer Yurt dışında kalmış olsaydı farklı bir dilde eğitim alacak ve o yönde ilerleyecekti fakat o tercih etmedi.

Almış olduğu diksiyon derslerinden sonra kendisid e artık diksiyon dersi verebilecek konuma geldi.Yabancı dillerden İngilizceyi çok iyi şekilde konuşuyor.

Ünlü sunucu TRT 1 Ana Haber'in sunuculuğunu üstleniyor. 

IŞIL AÇIKKAR INSTAGRAM HESABI (TIKLAYINIZ)

YORUMLAR
  Bodrum Masalı sevenlerini üzerek veda etti...
Bodrum Masalı sevenlerini üzerek veda etti...