A24.com.tr » yaşam » Trabzon'da santral borusu patladı! 2 kişi öldü 8 kişi kayıp

Trabzon'da santral borusu patladı! 2 kişi öldü 8 kişi kayıp

Trabzon'da santral borusu patladı! 2 kişi öldü 8 kişi kayıp

Trabzon'un Araklı ilçesinde şiddetli sağanak yağışlar sonrası santral borusunun patlaması sonrası oluşan sel suları nedeniyle ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi aranıyor.

Olay bugün öğle saatlerinde Araklı ilçesi Çamlıktepe Mahallesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, bölgede yaşanan şiddetli sağanak yağışlar sonrası bir santralin borusu patladı. Patlama sonrasında mahallede su taşkınları yaşanırken, ilk belirlemelere göre 4 kişi sele kapılarak kayboldu. Bölgeye AFAD, itfaiye, belediye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kayıpları arama çalışmaları sonrasında Ali Abdullah isimli vatandaşın ardından Araklı ilçesi Yiğitözü mahallesi yakınlarında Karadere içerisinde ikinci ceset bulundu. Ceset otopsi yapılmak üzere bölgeden alınarak Trabzon Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 8 KİŞİ ARANIYOR

Sel felaketinde kayıp sayısı artıyor. Çamlıktepe mahallesinde yaşanan sel sonrası kayıp sayısı Trabzon Vali İsmail Ustaoğlu 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişiyi arama çalışmalarının da sürdüğünü açıklamıştı.

Vali Ustaoğlu, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada "Arkadaşlarımız helikopterlerle yoğun bir faaliyet içerisindelerdi. Helikopterlerle yaralıların faaliyetini sanki cesetler bulundu diye bir yanlış bilgi aksettirdiler bize. Onlar yaralı vatandaşlarımız. Şuanda hastanedeler bir sıkıntı yok. 2 kayıp vatandaşımıza ulaşıldı, 8 kayıp vatandaşımıza yönelik çalışmalar da devam ediyor." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
  İşte Google'ı kıskandıracak ofis (İstanbul'da açıldı, Türkiye'de bir ilk)
İşte Google'ı kıskandıracak ofis (İstanbul'da açıldı, Türkiye'de bir ilk)