A24.com.tr » ajanda » Süleyman Sarılar kimdir? İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar nereli, kaç yaşında?

Süleyman Sarılar kimdir? İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar nereli, kaç yaşında?

Süleyman Sarılar kimdir? İBB Basın Koordinatörü Süleyman Sarılar nereli, kaç yaşında?

Uzun yıllar Kanal D Haber'in başında olan gazeteci Süleyman Sarılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Basın Koordinatörlüğü görevine atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye kadrolarını liyakata göre oluşturmaya devam ediyor. İBB yetkililerinden edinilen bilgiye göre, son olarak Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve geçen yıl kurumdan ayrılan Süleyman Sarılar, Büyükşehir Belediyesi ile anlaştı. Sarılar, 28 şirketinden sorumlu basın koordinatörü olarak görev yapacak. Peki Süleyman Sarılar kimdir? İşte ayrıntılar...

SÜLEYMAN SARILAR KİMDİR?

1964 yılında dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Mesleğe Anadolu Ajansı'nda (AA) başladı. Cumhuriyet ve Hürriyet gazetelerinde çalışan Sarılar, TV 8'in kuruluş aşamasında yer aldı. Kısa süre Star TV'de Haber Müdürlüğü yapan Sarılar, daha sonra CNN Türk'e transfer oldu. 2007 yılında Kanal D'ye Haber Müdürü olarak geçen Süleyman Sarılar, 2008´de Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve 2018´e kadar bu görevi sürdürdü. Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satılmasıyla buradaki görevi sona erdi.

KESİN HESAP MÜDÜRLÜĞÜ'NE DE ATAMA

İBB´nin Kesin Hesap Müdürlüğü'ne ise Ayşe Esin Aşar atandı. 1966 doğumlu olan Ayşe Esin Aşar İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu. 1989-1990 yılları arasında yurt dışı şantiyesinde hakediş - kesin hesap bölümünde mühendis olarak çalıştı. 1990 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürlüğünde göreve başladı. 1 çocuk annesi olan Aşar, 25 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kesin Hesap Müdürü görevine atandı.

YORUMLAR
  2018 Oscar Ödüllerini kazananlar belli oldu (İşte 90. Akademi Ödüllerini kazananların listesi)
2018 Oscar Ödüllerini kazananlar belli oldu (İşte 90. Akademi Ödüllerini kazananların listesi)