A24.com.tr » dünya » Starbucks CEO'su iki siyahi insanın dükkandan kovulması sebebiyle özür diledi

Starbucks CEO'su iki siyahi insanın dükkandan kovulması sebebiyle özür diledi

Starbucks CEO'su iki siyahi insanın dükkandan kovulması sebebiyle özür diledi

ABD' de iki siyahi insanın Starbuck'ta arkadaşlarını beklerken, çalışan tarafından polis aracılığıyla dükkandan atılması, gündeme bomba gibi düşmüştü.

Kahve zinciri Starbucks'a gelen iki siyahi arkadaş sipariş vermek için üçüncü arkadaşlarını beklemeye koyuldu.

Dükkan çalışanı  "ya sipariş verin ya da dışarı çıkın"  uyarısında bulundu. İki arkadaşın bunu reddedmesi üzerine dükkan çalışanı polisi arıyarak iki kişiyi dükkandan çıkartırdı.

İki arkadaşın mağazaya girmesinden 15 dakika sonra Starbucks'a giren bekledikleri kişi de ikilinin gözaltına alınmasına tanık olmuştu.

Olay mağazadaki bir müşteri tarafından kameraya çekilirken müşterilerin "Niye gözaltına alıyorsunuz? Onlar bir şey yapmadı" dediği duyuluyor.

"Bu adamlar sipariş vermediği için polis çağırıldı. Arkadaşlarını bekliyorlardı, ki kelepçeyle mağazadan çıkarılırken kendisi geldi. Mağazadaki beyazlar ise kendileri de aynı şeyi yapmalarına rağmen neden gözaltına alınmadıklarını şaşırdı."

Konuya ilişkin Starbuck CEO'su Kevin Johnson, özür diledi.

Videonun sosyal medyada milyonlarca kez izlenmesinin ardından Pazar günü konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Starbucks CEO'su Kevin Johnson, videoyu izlerken zorlandığını, yapılanların yanlış olduğunu söyledi:

"Durumu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız.

Müşterilerin çektiği videoyu izlemek çok zor ve buradaki eylemler Starbucks görevleri ve değerleri ile uyuşmuyor."

Philadelphia Polis Komiseri Richard Ross, polislerin yaptığının doğru olduğunu söyledi:

"Eğer bir iş yeri bizi çağırarak bazı kişilerin mağazada artık bulunmasını istemediğini söylerse polislerin bu görevi yerine getirmesi yasal bir zorunluluktur."

 

YORUMLAR
  Beren Saat'in şaşırtan değişimi!
Beren Saat'in şaşırtan değişimi!