A24.com.tr » gündem » Şirket Haberleri

Şirket Haberleri

Şirket Haberleri

*"Yarını Kodlayanlar"projesinde "2.Clubhouse yapay zeka sınıfı" açıldı...*Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi,deprem bölgesinde girişimcilik ruhunu yaşatmayı sürdürüyor...

* Dünya Türk Kahvesi Günü'nün kahveleri Arzum OKKA'dan

"Dünyaya Türk Kahvesini Sevdiren Marka" olarak bilinen Arzum OKKA, Türk kahvesinin İstanbul'da ilk kavrulduğu yer olan Beta Yeni Han'da düzenlenen etkinlikte kurduğu stant ile katılımcılara birbirinden lezzetli kahve ikramında bulundu.

* CANiK, 2023'ü EDEX'e katılarak tamamladı

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, 2023'ün son fuarı olan EDEX’e katılmalarının en büyük sebebinin hem iki ülke arasındaki ilişkinin düzelmesine destek olmak hem de geçmişte önemli noktalara getirilen iş birliklerini canlandırmak olduğunu bildirdi.

* Borsa İstanbul’da gong, ÇATES için çaldı

ÇATES gong töreni, Borsa İstanbul'un ev sahipliğinde, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, ÇATES Genel Müdürü Hamdi Alp ve Konsorsiyum Lideri İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ile birlikte Borsa İstanbul yöneticileri ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

* Daikin, COP28’de başlatılan "Küresel Soğutma Taahhüdü"nü destekliyor

İklimlendirme sektörü markası Daikin soğutma kaynaklı sera gazı emisyonlarını azaltmaya yönelik ülkeler arasındaki geniş küresel taahhüdün bir parçası olacağını duyurdu.

* DeFacto'dan kadınlara özel BPA içermeyen koleksiyon

"Ulaşılabilir Moda" anlayışıyla her yaşa ve tarza hitap etmeyi amaçlayan DeFacto, BPA içermeyen koleksiyonu ile kadınların sağlığını korumasına yardımcı olacak ürünler sunuyor.

* Garanti BBVA "alışveriş ayı" kasıma ait kredi kartı harcama verilerini açıkladı

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri'nin (GÖSAŞ) verilerine göre, kasımda yapılan alışverişlerde her 3 işlemden biri e-ticaret üzerinden yapıldı

* ING, Hubs ağını Türkiye’de bir uzmanlık merkezi açarak genişletiyor

ING, Hubs ağını İstanbul’da konumlanmak üzere Türkiye’de bir uzmanlık merkezi açarak genişletiyor.

* Karsan İtalya'daki varlığını güçlendiriyor

Kısa süre önce İtalya'da kazandığı Consip ihalesi kapsamında gerçekleştirdiği elektrikli araç teslimatlarıyla dikkatleri üzerine çeken Karsan, şimdi de ülkede otomotiv sektörünün güçlü firmalarından Maurelli Distribuzione, Sinvest ve VFM Company'nin yeni iştiraki K-Mobility S.R.L ile anlaşma sağladı.

* Türkiye, 2023'te de siber suçların en çok hedef aldığı bölgelerden biri oldu

Kaspersky verilerine göre, Türkiye'de 2023 yılının 3. çeyreğinde tespit edilen oltalama saldırıları 2023 yılının 2. çeyreğine kıyasla yüzde 20, 2022 yılının 3. çeyreğine kıyasla ise yüzde 47 arttı.

* LG Türkiye, online alışveriş sistemini kullanıma açtı

LG Electronics (LG) online alışveriş sisteminin kullanımını açarak tüketicilere bir adım daha yakınlaştı.

* MediaMarkt Startup Challenge Ödül Töreni’nde Tawny yılın girişimcisi seçildi

47 ülkeden 230 farklı girişimin değerlendirildiği MediaMarkt Startup Challenge yarışmasının kazananı Tawny oldu.

* Mega Metal'in halka arzında talep toplama başladı

Bakır tel sektöründe Avrupa ve Türkiye pazarının lider üreticilerinden Mega Metal'in halka arzında talep toplama başladı.

* obilet'ten kış mevsiminde tatil sevenler için öneriler

Online seyahat bileti, araç kiralama ve otel rezervasyonu platformu obilet, bu kış bembeyaz kar örtüsü altında tatil yapmak isteyenler için rotaları listeledi.

* Renault, Bursa'da 2027'ye kadar 4 yeni model üretecek

Fransız otomobil üreticisi Renault, gelecek yıllarda üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltmayı ve Bursa’daki fabrikasında dört yeni model üretmeyi planlandığını duyurdu.

* Rosatom "Net Sıfır Emisyon için Nükleer Endüstri Taahhüdü"ne destek verdiğini bildirdi

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom, Dünya Nükleer Birliği'nin daveti üzerine, 2050 yılına kadar küresel nükleer enerji kapasitesini üç katına çıkarmayı amaçlayan Net Sıfır Emisyon için Nükleer Endüstri Taahhüdü'ne destek verdiğini bildirdi.

* 2. Rosatom bölge satranç turnuvası Mersin'de başladı

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom ve Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) iş birliğiyle düzenlenen "2. Rosatom Mersin Bölge Satranç Turnuvası" Mersin'de başladı.

* Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi, deprem bölgesinde girişimcilik ruhunu yaşatmayı sürdürüyor

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında, Habitat Derneği ile Sabancı Topluluğu şirketleri Brisa, Kordsa, Temsa ve Teknosa’nın iş birliğiyle hayata geçirilen Sabancı Hatay Kuluçka Merkezi, deprem bölgesinde girişimcilik ruhunu yaşatmayı sürdürüyor.

* Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı

Sur Yapı çatısı altında faaliyet gösteren Sur Tatil Evleri GYO'nun halka arzında talep toplama başladı.

* TARSİM heyeti İzmir'de temaslarda bulundu

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Heyeti İzmir'de bir dizi paydaş kurum ziyareti gerçekleştirdi.

* Trendyol, Kasım Kampanyasında 400 bin satıcı 100 milyon ürünü müşterileriyle buluşturdu

Trendyol Kasım Kampanyası döneminde 400 bin satıcı 100 milyon ürünü müşterileriyle buluşturdu.

* Türkiye Finans ile Lastikcim.com'dan işbirliği

Türkiye Finans, "Hızlı Finansman" ürününün ilk online satış entegrasyonunu, e-ticaret satış platformu Lastikcim.com ile yaparak yeni bir tüketici finansmanıyla online alışveriş anlaşmasına imza attı.

* "Yarını Kodlayanlar" projesinde "2. Clubhouse yapay zeka sınıfı" açıldı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından hayata geçirilen "Yarını Kodlayanlar" projesi, gençleri dijital geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

YORUMLAR
  18 Ülkeyi 40 günde otostopla gezen Türk gençler!
18 Ülkeyi 40 günde otostopla gezen Türk gençler!