A24.com.tr » politika » Semiha Yıldırım kimdir, hastalığı nedir?

Semiha Yıldırım kimdir, hastalığı nedir?

Semiha Yıldırım kimdir, hastalığı nedir?

AK Parti İBB Başkan adayı Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, sosyal medyada kendi için yapılan yorumlara çok üzüldüğü ve üzüntüden 3 gün hiç bir telefona cevap vermediğini açıkladı.

Habertürk gazetesine yaptığı açıklamada internette kendi hakkında yapılan yorumlara Semiha Yıldırım, "Beni çok suçladılar, çok rencide ettiler. Üç gün kendi telefonumu da evin telefonunu da açmadım. Herkes “Neden böyle yaptın, ne oldu?” diye sordu. “Hiçbir şey yok” dedim. Hiçbir şey yapmadım. Hiçbir suçum yokken çok üzdüler beni." şeklinde cevap verdi. 

Bu açıklama sonrası Semiha Yıldırım'ın üzüntüden hasta olduğu dedikoduları dolaşırken resmi bir açıklama gelmedi.

O dönem, CHP İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu bu söylemlere tepki gösterdiği hatırlatılınca Yıldırım, "Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Duygusuna, düşüncesine saygı duyuyorum. Hak etmediğimiz bir olayla karşı karşıya kalınca üzülüyoruz tabii. Bunun için basından biraz uzak duruyorum." dedi.

Semiha Yıldırım kimdir?

1954 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinde dünyaya gelen Semiha Yıldırım, emekli öğretmen ve Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakan'ı Binali Yıldırım'ın eşidir. Semiha Yıldırım'ın çocukları tarafından yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan kendi adının verildiği İstanbul, Çekmeköy'de "Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu" adında bir okul vardır.

Semiha Yıldırım 1954 yılında Erzincan'ın Refahiye ilçesinin Kayı Köyü'nde doğmuştur. İsminin manası ''Cömert kadın'' demektir. İlk ve orta öğreniminin ardından öğretmen okulunu kazanmış ve oradaki eğitimini de tamamladıktan sonra 1972 yılında öğretmen okulundan mezun olarak öğretmenlik mesleğine adım atmıştır. Mesleğe başladığı ilk görev yeri ise memleketi Erzincan'ın Refahiye ilçesi olmuştur. 1993 yılına kadar öğretmenlik görevini sürdüren Yıldırım, Türkiye'nin birçok şehrinde görev yaptıktan sonra 1993 yılında emekliye ayrılmıştır.Emekli olduktan sonra misyonunu gönüllü eğitim projelerindesürdürmüştür. Adını taşıyan bir de ilkokul vardır.

Türkiye Cumhuriyeti 27.Başbakanı Binali Yıldırım ile evlidir ve Erkan Yıldırım, Ahmet Yıldırım ve Büşra Yıldırım adında 3 çocukları vardır.

YORUMLAR
  Sanat camiası Vatan Şaşamaz'a ağlıyor...
Sanat camiası Vatan Şaşamaz'a ağlıyor...