A24.com.tr » yaşam » Rize'de sokak ortasında kadın cinayeti!

Rize'de sokak ortasında kadın cinayeti!

Rize'de sokak ortasında kadın cinayeti!

Rize'de bir akrabasıyla caddede yürüyen Hatice Kurt (46), boşandığı A.R.H. isimli eski eşi tarafından başından tabancayla vuruldu. Hastaneye kaldırılan kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay, saat 15.00 sıralarında kentin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi'nde yaşandı. Caddede bir kadın akrabasıyla yürüyen Hatice Kurt'a, boşandığı A.R.H., tabancayla ateş etti. Kurt, başından vurularak ağır yaralandı. Olay ayında caddeden geçen polis ekibi, A.R.H.'yi yakalayarak, gözaltına aldı. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Kurt, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SOSYAL MEDYA HESABI AÇTI, DİYE VURMUŞ

Rize’de, boşandığı eşi Hatice Kurt’u caddede yürürken, başından tabancayla vurarak, ağır yaralayan Ali Rıza H.’nin, polise verdiği ilk ifadesi ortaya çıktı. Ali Rıza H.’nin, geçimsizlik nedeniyle ayrıldığını söylediği eski eşinin sosyal medya hesabı açmasına ve fotoğraflarını paylaşmasına çok kızdığını söylediği öğrenildi. Bu nedenle eski eşini takip ettiğini ve tabancayla vurduğunu söyleyen Ali Rıza H.’nin sorgusu sürüyor.

KIZIYLA FOTOĞRAFINI PAYLAŞMIŞ 

Öte yandan Hatice Kurt’un, sosyal medya hesabından en son kızı ile olan fotoğrafını ’Benim canlarım’ notuyla paylaştığı görüldü.

YORUMLAR
  Aydın Boysan: Yıllar bana o kadar çok şey öğretti ki...
Aydın Boysan: Yıllar bana o kadar çok şey öğretti ki...