A24.com.tr » medya » Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Habertürk'te konuk olduğu Para Gündem programında yaptığı açıklamalarla merak konusu olan Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu'nun kim olduğu merak konusu oldu. Peki Aytül Çorapçıoğlu kimdir, kaç yaşında?

Aytül Çorapçıoğlu 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Zorunlu görevini Aksaray sağlık ocağında sorumlu hekim olarak yapmıştır. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde psikiyatri ihtisasını yapmaya başlamıştır. Çocuk psikiyatrisi rotasyonu üzerinde tez çalışmalarını Gazi Üniversitesi Psikiyatrı Anabilim Dalın’da tamamladı.

1996 yılında psikiyatri uzmanı olarak Kocaeli Üniversitesi Mediko Sosyal Biriminde çalışmaya başlamıştır. Aynı üniversitede yardımcı doçent olarak atandı ve ilerleyen yıllarda profesör olarak akademik yaşamına devam etti.

Türkiye Psikiyatri Derneği ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikiyatri Tıp Derneğinin kurucu üyesi olan Aytül Çorapçıoğlu 6 psikiyatri dergi sininde danışma kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Yurt içi ve yurt dışında yayımlanmış 100 üzerinde bilimsel makalesi, 16 kitabı bulunmaktadır. Akademik alanda 6 defa ödülle onurlandırılmıştır.

Prof. Dr. Aytül Çorapçıoğlu 2005 yılından itibaren Yorum Danışmanlık terapi ve eğitim merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

YORUMLAR
  Sosyal medya bu çantanın rengini tartışıyor
Sosyal medya bu çantanın rengini tartışıyor