A24.com.tr » eğitim » Ösym giriş | Yks ek tercih sonuçları 2019 | Ösym YKS tercih sonuçları

Ösym giriş | Yks ek tercih sonuçları 2019 | Ösym YKS tercih sonuçları

Ösym giriş | Yks ek tercih sonuçları 2019 | Ösym YKS tercih sonuçları

YKS 2019 sonuçlarına göre ek tercih yapan adaylar yerleştirme sonuçlarını merakla bekliyordu. ÖSYM, YSK ek tercih sonuçlarını açıkladı. İşte sorgulama sayfası...

ÖSYM giriş | YKS ek tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. Haziran ayında gerçekleştirilen YKS'nin ardından binlerce öğrenci tercih yapmış ancak bunlardan birçoğu puanı yetmediği için tercih ettiği bölümlere yerleşememişti. ÖSYM tarafından yerleşemeyen öğrencilere tanınan ek yerleştirmenin sonuçları da bugün öğleden sonra erişime açıldı. İşte YKS ek tercih sonuçları...

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına, 19 Eylül 2019 tarihinde saat 14.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecekler.

KAYITLAR 23-27 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, Üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. 

ÖSYM YKS EK TERCİH SONUÇLARI (TIKLAYINIZ)

YORUMLAR
  Söz'ün yapım şirketinden 'Siyon Yıldızı' açıklaması
Söz'ün yapım şirketinden 'Siyon Yıldızı' açıklaması