A24.com.tr » gündem » Ordu Valisi'nden koronavirüs açıklaması! Vaka sayısı arttı

Ordu Valisi'nden koronavirüs açıklaması! Vaka sayısı arttı

Ordu Valisi'nden koronavirüs açıklaması! Vaka sayısı arttı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu'ya şehir dışından gelen şahısların sorumsuz davranışları nedeniyle il genelindeki pozitif vaka sayısının arttığını söyledi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen Koronavirüs değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Vali Yavuz, İstanbul , Kocaeli gibi büyükşehirler ile yurt dışından gelenlerden kaynaklı şehirdeki koronavirüs vaka sayısında artış olduğunu söyledi.Yavuz, "İlimize yurt içinden ve yurt dışından gelen şahısların sorumsuzca davranışları sebebiyle maalesef pozitif vakalarda artış görülmektedir. Buna ilaveten, havaların ısınmasıyla vatandaşlarımız, sokağa, caddelere, park, meydan ve sahillere akın ettiler. Bazı cadde ve sokaklarda ciddi insan kalabalıkları oluşturuluyor. Adeta salgının bittiği varsayımıyla hareket ediliyor. Yapmış olduğum denetimlerde bu durumu gözlemliyorum. Yaratılan bu sosyal hareketlilik, ilimizde pozitif vakalarda artışa neden olabilmektedir." diye konuştu.

Tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyleyen Ordu Valisi, "Tedbiri elden bırakmamak gerektiğini hep söylüyoruz. Her ne kadar kontrollü sosyal hayata dönüş olsa da temastan kaçınma, sosyal mesafeyi koruma, mutlak surette maske takma ve kişisel hijyen kurallarına titizlikle uymalıyız. Aksi takdirde pozitif vakalarda artış olabilir. Salgının tamamen sona erdiği düşüncesiyle rahatça hareket etmek, son derece yanlış ve tehlikeli bir düşüncedir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
  FBI katil ve sapıkların en çok hangi burçtan çıktığını açıkladı
FBI katil ve sapıkların en çok hangi burçtan çıktığını açıkladı