A24.com.tr » kültür-sanat » MÜZED Yıl Sonu Konserine Yoğun İlgi

MÜZED Yıl Sonu Konserine Yoğun İlgi

MÜZED Yıl Sonu Konserine Yoğun İlgi

Musiki Muallim Mektebi MÜZED, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi yıl sonu konserine ev sahipliği yaptı.

Mamak Belediyesi ev sahipliğinde ve desteğinde Musiki Muallim Mektebi’nde MÜZED, yıl sonu konseri düzenlendi. 2022-2023 eğitim öğretim dönemi yıl sonu konserinde, Şef İlkim Yılmaz yönetiminde MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrası, Müzik Öğretmeni Halide Zehra Onat yönetiminde MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu ve Müzik Öğretmeni HÜLYA SAĞIR yönetiminde MÜZED Ankara Mandolin Topluluğu birbirinden güzel eserleri icra etti. Bu anlamlı gecede MÜZED Onursal Başkanı Prof. Dr. Ali Uçan ve Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci de MÜZED üyeleri, yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerini yalnız bırakmadı.

Türk Sanat Müziği ve Halk Müziği yapıtlarının, dünya müzikleri örneklerinin icra edildiği konser, seyircinin beğenisini kazandı. Chopin’den Neşet Ertaş’a, Aşık Veysel’den Esin Engin’e birçok değerli sanatçının önemli eserleri, bu önemli gecede MÜZED orkestraları tarafından icra edildi.

“Mamak Sanatla Anılmaya Devam Edecek”

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse,”Tarihi Musiki Muallim Mektebi’miz, tarihine yakışır bir şekilde sanata ve sanatçıya hizmet etmeye devam ediyor. Musiki Muallim Mektebimiz artık Başkent’te sanatın kalbi, sanatın merkezi haline dönüştü. Mamak, Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlenen etkinlik ve faaliyetlerle sanatla anılmaya devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR
  Photoshop yapıldı sanılan doğa mucizeleri
Photoshop yapıldı sanılan doğa mucizeleri