A24.com.tr » yaşam » Mustafa Turan kimdir nereli kaç yaşında?

Mustafa Turan kimdir nereli kaç yaşında?

Mustafa Turan kimdir nereli kaç yaşında?

Borçlanma Genel Müdürlüğüne atanan Mustafa Turan kimdir nereli kaç yaşında?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kurulan Borçlanma Genel Müdürlüğü'nün tepesine Mustafa Turan getirildi. Bu atama vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Mustafa Turan kimdir nereli kaç yaşında ne iş yapıyor?

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan kararnameyle Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Borçlanma Genel Müdürlüğü kuruldu. Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğünün devlet iç borçlanmasını yürütme görevi ile Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğünün bazı görevleri yeni müdürlüğe devredildi.

Anadolu Ajansı’ndan Merve Özlem Çakır’ın haberine göre, Borçlanma Genel Müdürlüğü’ne Mustafa Turan atandı.

MUSTAFA TURAN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği bölümünden 2002’de mezun olan Mustafa Turan, 2003’te VakıfBank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. Müfettiş olarak 2005-2008 yılları arasında görev yapan Turan, Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü ve Müdür Yardımcılığı görevlerini yerine getirdi.

2012’de VakıfBank Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı olarak atanan Turan, halen Yatırımcı İlişkileri, Yapılandırılmış Finansman ve Dış Ticaretin Finansmanı bölümlerinden sorumlu olarak görevini sürdürüyor.

Turan, 2016-2019 arasında VakıfBank International AG Viyana’da Risk Komitesi Başkanı, Denetim Komitesi Başkanvekili ve Kredi Komitesi Üyesi olarak görev yaptı ve aynı zamanda Vakıfbank Kurumsal Yönetim Komitesi üyesi. 

YORUMLAR
  Escobar hakkında az bilinen 10 şaşırtıcı gerçek
Escobar hakkında az bilinen 10 şaşırtıcı gerçek