A24.com.tr » politika » Muharrem İnce: Bırakın şu dış güçler palavralarını

Muharrem İnce: Bırakın şu dış güçler palavralarını

Muharrem İnce: Bırakın şu dış güçler palavralarını

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dolardaki yükselişi değerlendirdiği mesajında Erdoğan'a seslenerek "Bırakın şu dış güçler palavraların" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Muharrem İnce, dolardaki artış için hükümet cephesinden gelen "dış güçlerin oyunu" çıkışlarına tepki gösterdi. "Bırakın şu dış güçler palavraların" ifadelerini kullanan İnce, Türkiye'nin sosyal ve ekonomik açıdan felakete sürüklendiğini söyledi.

Muharrem İnce , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak "Geldiğimiz bu noktada, milletimizin ekonomik ve sosyal felaketini engellemek için, artık tavsiye etmiyorum, istirham ediyorum" dedi.

Kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımlarda İnce, "Bırakın şu dış güçler palavralarını. Erzincan ve Sivas mitinglerimdeki çağrımı özetliyorum. Lütfen bu çağrının gereklerini yerine getirin, bir kez dahi olsa doğruyu yapın ve güzel ülkemizin uçuruma yuvarlanmasını engelleyin" ifadesine yer verdi.

"DAMADINIZI KOVUN"

İnce'nin mesjları şöyle devam etti:

"Damadınız başta olmak üzere, ekonomi danışmanlarınızı kovun.

Merkez Bankasına müdahale etmeyin.

Kanal İstanbul gibi önceliği olmayan projeleri erteleyin.

“Kambiyo kontrolleri olmayacak ve finansal yatırımların güvenliği önceliğimizdir” açıklaması yapın.

Bu size son çağrımdır. Gecikmeden bunların hepsini yaparsanız, ülkemizi ve milletimizi ekonomik ve sosyal bir felaketten kurtarabilirsiniz."  

 

YORUMLAR
  Ufak Tefek Cinayetler’de nihayet düğüm çözüldü! “Serhan o iş sende tatlım!”
Ufak Tefek Cinayetler’de nihayet düğüm çözüldü! “Serhan o iş sende tatlım!”