A24.com.tr » politika » Müftülere nikah yetkisinde geri adım yok

Müftülere nikah yetkisinde geri adım yok

Müftülere nikah yetkisinde geri adım yok

AK Parti MYK toplantısının arından basının karşısına çıkan Parti Sözcüsü Mahir Ünal, kamuoyunda tartışma yaratan müftülere nikah yetkisinde geri adım atılmayacağını söyledi.

AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen MYK toplantısı Cumhurbaşkanı ve Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Parti genel merkezindeki toplantı, saat 15.15'te başladı. Toplatı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal açıklama yaptı. "Büyükşehirlerin ilçe kongreleri 51 il kongresi bittikten sonra yapılacak" diyen Ünal'ın "Bu tamamen planlamayla ilgili bir süreç"dedi.

MÜFTÜLER NORMAL MEMUR GİBİ NİKAH KIYABİLECEK

Müftülere nikah kıyma yetkisi verecek düzenlemeyle ilgili konuşan Ünal, "Düzenlemenin geri çekilmesi diye bir durum yok. Devlet memuru olan nikah memurunun nikah kıyma yetkisi neyse yine bir devlet memuru olan müftüye de aynı yetki verliyor. Medeni kanun değişmiyor" ifadesini kullandı.

"CHP, FETÖ TEHDİNİNİ NEDEN GÖRMEZDEN GELİYOR"

CHP'li Haluk Pekşen'in 15 Temmuz ile ilgili sözlerine sert tepki gösteren, Ünal şunları söyledi: "Bu Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin yeni yaptığı bir şey değil. Bunu 15 Temmuz’dan sonra başlattılar ve devam ettiriyorlar. Acı olan şu ki, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si bir FETÖ tehdidi olduğuna inanmıyor mu? FETÖ’nün orduda örgütlendiğine inanmıyor mu? Darbe yaptıklarına inanmıyorlar mı? Kılıçdaroğlu’nun CHP’si neden bu tehdidi görmezden geliyor? Bunu vebalini, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si altından kalkamaz. Şurası unutulmasın ki, biz 15 Temmuzu sulandırmak isteyen, itibarsızlaştırmak isteyen, 15 Temmuz’a tiyatro diyen, kontrollü darbe diyen herkesle 15 Temmuz’un anlamına, anısına o gün bu aziz milletin verdiği mücadelenin yüksek hatırına sonuna kadar mücadele ederiz.

Devlet bu yapıyla mücadele ederken, nasıl olur da kalkar siz dersiniz ki “bunu AK Parti yapmıştır” Bu ne anlama geliyor biliyor musunuz? Bu FETÖ, 15 temmuz ile ilgili her bir karar vericinin masasına bir kitap bırakıyor. 15 Temmuz’un bir kontrollü darbe olduğuyla ilgili, tiyatro olduğuyla ilgili bir propaganda yürütüyor. Uluslararası alanda yürütülen bu propagandanın, Türkiye ayağını Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve milletvekilleri yürütüyor. FETÖ kimi referans gösteriyor? CHP’nin söylemlerini gösteriyor arkadaşlar. Yurtdışında AK Parti’yi, seçilmiş hükümeti bir itibarsızlaştırma ve gayrı meşru ilan etme girişimiyle de aynı zamanda karşı karşıyayız.

Tıpkı sözde adalet yürüyüşüyle yapmak istedikleri gibi, sonuç bildirgesiyle CHP ne yapmak istedi? AİHM’e yapılacak başvurulara altlık hazırladığı gibi, FETÖ’nün yurtdışında yürüttüğü kampanyaya maalesef malzeme taşıyorlar. Şunun bilinmesini isteriz ki 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun da hesabını sorarız" 

YORUMLAR
  Shameless Türkiye senaryosu nasıl olacak?
Shameless Türkiye senaryosu nasıl olacak?