A24.com.tr » medya » Medya trafik sigortası zammına kilitlendi

Medya trafik sigortası zammına kilitlendi

Medya trafik sigortası zammına kilitlendi

Medya Takip Merkezi (MTM), 1 Ocak – 20 Nisan 2017 tarihleri arasında gündemde uzun süredir yer alan trafik sigortası haberlerinin medya yansımalarını gözler önüne serdi.

Zorunlu Trafik Sigortası’nda prim fiyatlarına gelen zam uzun süre tartışma konusu olurken araç sahiplerinin tepkisine yol açmıştı. 1 Nisan tarihi itibariyle başlayan fiyat uygulamasında tavan fiyatlar belli oldu. İl bazında fiyatlar karşılaştırıldığında İstanbul en pahalı il oldu. Medya Takip Merkezi (MTM) de trafik sigortası haberlerinin medya yansımalarını ele aldı. İşte araştırmanın tüm detayları…

Araç sahiplerinin merakla beklediği trafik sigortası tavan fiyat uygulaması 1 Nisan itibariyle başladı.
Yeni yapılan uygulamaya göre, Türkiye genelinde baz olarak kabul edilen İzmir, Yalova, Erzurum ve Kayseri için tavan fiyat iyi sürücülerde (otomobilde) 444 lira oldu. Kocaeli, Ankara ve Bursa bu illerden yüzde 3, İstanbul ise yüzde 6 daha pahalı il oldu.

İstanbul’da iyi sürücülerin sigorta tavanı (otomobilde) 470 liraya indi. Türkiye genelinde trafik sigortasında en pahalı il olan İstanbul’da 3 yıl arka arkaya kaza yapan veya hasar yapan sürücülerin primi ise 2 bin 137 lira olacak.

Medya Takip Merkezi (MTM), 1 Ocak – 20 Nisan 2017 tarihleri arasında gündemde uzun süredir yer alan trafik sigortası haberlerinin medya yansımalarını ele aldı. Rapora göre, trafik sigortası haberleri toplamda 9 bin 437 habere konu olurken yazılı basında 2 bin 417, görsel basında 637, internet medyasında 6 bin 383 habere konu edildi.

YORUMLAR
  Instagram paylaşımlarınız karakterinizi ortaya veriyor!
Instagram paylaşımlarınız karakterinizi ortaya veriyor!