A24.com.tr » gündem » MEB, Emine Bulut'un kızına eğitim hayatı boyunca destek olacak

MEB, Emine Bulut'un kızına eğitim hayatı boyunca destek olacak

MEB, Emine Bulut'un kızına eğitim hayatı boyunca destek olacak

Milli Eğitim Bakanlığı, gözleri önünde annesinin babası tarafından öldürülmesine şahit olan Emine Bulut'un kızına eğitim süresi boyunca eğitim yardımı, psikolojik ve sosyal destek sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, kocası tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına, eğitim hayatı boyunca eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek verileceğini bildirdi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

YORUMLAR
  Forbes 2017 verilerine göre dünyanın en çok kazanan 10 ünlü mankeni belli oldu...
Forbes 2017 verilerine göre dünyanın en çok kazanan 10 ünlü mankeni belli oldu...