A24.com.tr » yaşam » Masterchef'te Murat elendi mi , diskalifiye mi oldu, Murat ne yaptı?

Masterchef'te Murat elendi mi , diskalifiye mi oldu, Murat ne yaptı?

Masterchef'te Murat elendi mi , diskalifiye mi oldu, Murat ne yaptı?

Masterchef Murat diskalifiye mi olacak? TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye hayranlıkla izleniyor. Masterchef'te Murat elendi mi , diskalifiye mi oldu, Murat ne yaptı?

  MasterChef'te Murat diskalifiye mi olacak? Bu haftanın kapatanları Kerem ve Mehmet oldu. Haftanın ilk eleme adayı ise Meltem oldu. Bugün ekranlara gelecek bölümün fragmanında ise Murat'ın tavırları dikkat çekti. Gergin anların yaşandığı stüdyoda Murat'ın diskalifiye olup olmayacağı ise merak konusu. Peki MasterChef'te Murat diskalifiye mi olacak?

MasterChef Türkiye yeni bölüm fragmanında ise Murat’ın görüntüler idikkat çekti.Her bölümde gösterdiği sıradışı tavırlarıyla başta yarışmacıları ve izleyenleri şaşkına çeviren Murat bu akşam ekrana gelecek olan 21. bölümde adeta ortalığı birbirine katıyor. Bugün ilk defa Türkiye'nin en büyük AVM'lerinden birinde halka açık yemek yarışması düzenlenecek. Murat'ın akılalmaz hareketleri izleyen vatandaşları da şaşkınlığa uğratacak. Jüri üyeleri Murat hakkında bir yaptırım kararı alacak.

MASTERCHEF MURAT KİMDİR?

Masterchef yarışmacısı Murat Özdemir, 1973 yılında Bolu’da dünyaya geldi. Aşçı bir aileden gelen Murat Özdemir’in kendisi de aşçılık yapıyor. İlk evliliğinden 16 yaşında bir kızı olan yarışmacı, fitness sporuyla ilgileniyor ve gezmeyi çok seviyor. Daha önce de Yemekteyiz yarışmasına katılan Murat Özdemir, sunucu Onur Büyüktopçu’nun sözünü sık sık kestiği için yarışmadan kovulmuştu. MasterChef Türkiye yarışmacısı olan Murat Özdemir kırmızı takımda performans sergiliyor. Yaptığı davranışlarla juri üyelerini kızdıran yarışmacı gerginliklere neden oluyor.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu haftanın takım kaptanları Kerem ve Mehmet oldu. Takım oyununu ise Kerem'in kaptanı olduğu Kırmızı Takım kazanmayı başardı. Sevilen yarışmada haftanın ilk eleme adayı ise Meltem oldu.

JÜRİ ÜYELERİ

MEHMET YALÇINKAYA

1974 Bolu doğumlu Yalçınkaya, kariyer yolculuğunda Fransa’dan İtalya’ya Katar’dan Almanya’ya Cruise ile Yunanistan’a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. Türkiye’de de Bodrum’dan İstanbul’a varana dek birçok otel ve Restoranın mutfak şefliğini yaptı.

2018 TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması sonucunda En iyi Şef Ödülü,
2012 Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya
Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Captan
Euroturkchefs Culınary Team Takım Kaptanlığı
Berlin -Almanya
Dünya Aşçılar olimpiyatları A kategorisi Dünya
2008 Üçüncülüğü - Erfurt – Almanya
Euroturkchefs Team Merit diploma Takım Halinde
Erfurt – Almanya
Oteller arası Amasya Osmanlı Saray yemekleri yarışması
1988–2008 Merit diploma Amasya- Türkiye
İstanbul Mutfak Ensitüsü Chef Düello –İstanbul -
Chef 8 Organizasyonu Mansiyon- Ankara
Lezzet fırtınası gurme Ritüeli – Wow Hotels – İstanbul

HAZER AMANİ

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okudu. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi aldı.

Okulunu birincilikle bitirip Güney Afrika’da çalışmaya başladı. Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği de okudu. 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

SOMER SİVRİOĞLU

1971’de İstanbul’da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye’de kaldıktan sonra Avusturalya’ya taşındı.

Restorancılığa annesinden aldığı eğitimler ile başladı. Uzun yıllar annesinin yanında çalışan Somer Sivrioğlu, öğrendiklerinin üzerine her geçen gün eklemeler yaptı. 25 yaşında kuzeni ile birlikte Sydney’de restaurant açtı.

Köşe yazarlığı da yapan Somer Sivrioğlu , ayrıca radyo programı olan Lezzete Yolculuk’u sundu. En iyi et, en iyi restorant, en iyi lezzet ödülü gibi birçok dalda ödül aldı.

Sydney'li restaurant sahibi ve aşçı Somer Sivrioğlu, MasterChef Türkiye'de jüri üyeliği yapıyor.

MASTERCHEF

Dünyanın en zorlu en heyecanlı yemek yarışması MasterChef, TV8 ekranlarında başladı.

Acun Ilıcalı, 9 sezon ve 170 bölümü geride bırakan MasterChef programının yapım haklarını satın aldı ve Türkiye'ye getirdi. MasterChef Türkiye, TV8'de yayınlanmaya başlayan MasterChef'te lezzet dünyasının önemli isimleri Somer Sivrioğlu, Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkaya jüri koltuğunda oturuyor.

MasterChef Türkiye 1 Eylül cumartesiden itibaren cumartesi ve pazar akşamları 20.00'da Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak.

YORUMLAR
  Mutlu kadın olmanın 10 yolu
Mutlu kadın olmanın 10 yolu