A24.com.tr » gündem » Mamak Belediyesinden Hasat Zamanı Çiftçilere Yol Desteği

Mamak Belediyesinden Hasat Zamanı Çiftçilere Yol Desteği

 Mamak Belediyesinden Hasat Zamanı Çiftçilere Yol Desteği

Başkan Şahin, Direksiyon Başına Geçti, Kepçe Kullandı

Mamak Belediyesi, kırsal mahallelerde hasat zamanı vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve ulaşım süresini kısaltmak amacıyla çiftçiler için yol açtı. Yol açım çalışmalarına katılan Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin, kepçe direksiyonuna geçti, yol açtı.

Mamak Belediyesi, işlenmeyen arazi bırakmamak için çalışmalarını aralıksız devam ettirerek, arazileri tarıma kazandırma hedefiyle adımlar atıyor. Belediye, yapılan çalışmalarda hasat zamanında çiftçilerin ulaşımını kolaylaştıracak, mahallelere ulaşımı daha hızlı sağlayacak çalışmalara öncelik verdi.

Mamak Belediyesi Çiftçilere Yol Oldu

Tarımsal kalkınmaya ve çiftçilerin gelir düzeyini artırmaya yönelik desteklerle üreticilerin her zaman yanında olan Mamak Belediyesi, bu doğrultuda tarla ve bahçelerin bağlantı yollarının genişletilmesi ve düzenlenmesi için yoğun bir mesai harcıyor. Bu kapsamda tarımın yoğun olarak yapıldığı Ortaköy, Kutludüğün ve Lalahan Mahallelerinde, çiftçilerin arazilerine rahat bir şekilde ulaşabilmesi için tarla ve bahçe yollarında genişletme ve düzenleme çalışmaları yaptı, yeni yollar açtı. Çalışmalara Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin de katıldı. Geçmiş yıllarda kendisinin de kepçe kullandığını belirten Başkan Şahin, direksiyonun başına geçti, kepçe kullandı. Kadastral yolların açılmasının, Mamak’ın üreten ve emekçi çiftçilerinin ürünlerini daha hızlı taşımasını sağlayacağını kaydeden Başkan Şahin, çiftçilere de bereketli bir hasat dönemi diledi.

Çiftçiler memnun 

Daha önce bozuk yollarda arazilerine ulaşmakta zorluk çeken çiftçiler, tarla ve bahçelerine hem traktörleriyle hem de otomobilleriyle rahat bir şekilde gidip gelebiliyor. Çiftçiler, yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, hizmetlerinden dolayı Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’e teşekkür etti.

YORUMLAR
  Daha uzun görünmek isteyen kadınlar için modacılardan tüyolar...
Daha uzun görünmek isteyen kadınlar için modacılardan tüyolar...