A24.com.tr » ajanda » Kuruluş Osman nerede çekiliyor | Kuruluş Osman konusu ve oyuncuları

Kuruluş Osman nerede çekiliyor | Kuruluş Osman konusu ve oyuncuları

Kuruluş Osman nerede çekiliyor | Kuruluş Osman konusu ve oyuncuları

ATV ekranlarında 20 Kasım'da başlayan Kuruluş Osman ilk bölümüyle büyük yankı uyandırdı. İzleyenler ise Kuruluş Osman nerede çekildi, oyuncuları kim, konusu nedir? sorularını sordu.

ATV ekranlarında 20 Kasım'da başlayan yeni dizi Kuruluş Osman ilk bölümüyle büyük ses getirdi. Başlayacağı günü iple çeken diziseverler Kuruluş Osman ile ilgili birçok konuyu araştırmaya başladılar. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul'un devamı niteliğinde olan dizinin başrolünde Osman Gaziyi Burak Özçivit canlandırıyor. Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği Ahmet Yılmaz ile Fethi Bayram'ın yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ ve Ozan Bodur kaleme alıyor. Kuruluş Osman dizisiyle ilgili en çok merak edilen sorular arasında, dizinin nerede çekildiği, konusu ve oyuncu kadrosu oldu. Haberimizin detaylarında bu soruların hepsinin cevapları yer almaktadır.

KURULUŞ OSMAN'IN KONUSU NE?

Ağabeyinin yokluğunda Kayı Obası'nı idare eden Dündar Bey, otağ ahalisi ve beylerle birlikte Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos'u ziyarete gider. Maksadı Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişkiler çerçevesince bir ticaret ve güvenlik anlaşması yapmaktır. Ancak Kayıları burada bekleyen tek şey Yorgopolos'un dostluğu değildir. Tekfurun, Türklerle kurduğu yakın ilişkiden rahatsız olan ezoterik bir yapılanma, kanlı bir operasyon için düğmeye basar. Amcası Dündar Bey'in yanında kaleye giden Osman, göstermiş olduğu kahramanlık ile bütün planları bozar. Yaşananlar Kayı'nın gözü kara yiğidi Osman için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dönemin obaları, otağları, şehirleri ve mekanlarını hissettiren Kuruluş Osman’ın çekimleri Beykoz’a bağlı Riva’da gerçekleştiriliyor. Dizide kullanılan atlar için de arazinin bir bölümü ayrılmış. Burada eğitmenler eşliğinde atlar doğal ortamlarına uygun olarak yetiştiriliyor.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI

Burak Özçivit-Osman

Saruhan Hünel-Alişar

İsmail Hakkı Ürün-Samsa

Özge Törer-Bala Hatun

Abdül Süsler-Kalanoz

Ragıp Savaş-Dündar

Alma Terziç-İsodora

Ayşegül Günay Demir-Zöhre

Nurettin Sönmez-Bamsı

Seda Yıldız-Şeyh Edebali

YORUMLAR
  Çocuk Yıldızların Şimdiki Hali
Çocuk Yıldızların Şimdiki Hali