A24.com.tr » dünya » Kim Kardashian'ın soyu Türkiye'deki hangi illere dayanıyor?

Kim Kardashian'ın soyu Türkiye'deki hangi illere dayanıyor?

Kim Kardashian'ın soyu Türkiye'deki hangi illere dayanıyor?

Dünyaca ünlü Ermeni asıllı ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian'ın soyağacının Türkiye'deki 2 şehre dayandığı ortaya çıktı. İddialar adı geçen 2 ilimizi karıştırdı.

Ünlü ABD'li TV yıldızı ve manken Kim Kardashian'ın soyu Türkiye'ye uzanıyor.

Aile kökleri Türkiye'ye dayanan Ermeni asıllı ABD'li TV yıldızı Kim Kardashian'ın soyağacı ortaya çıktı. İngiliz Daily Mail gazetesi Kardashianların, Erzurum'da ve Kars'ın Karakale köyünde yaşamış atalarına ait fotoğrafları yayınladı.

Kim Kardashian'ın büyük büyük babası Hovhannes Miroyan ile büyük büyük annesi Lusyak Çorbacıyan, 1900'lü yılların başında kızları Vartanuş'u yanlarına alarak Erzurum'dan California'ya göç ettiler. Vartanuş, ABD'de Arakel Arakelyan ile evlendi. Çiftin Helen Arakelyan adlı kızları ise Kars göçmeni Arthur Kardashian ile dünya evine girdi. Kim'in star yeteneğini de, enerjik babaannesi Helen'den aldığı konuşuluyor.

Arthur-Helen çiftinin Robert adını verdikleri bir oğlu oldu. Robert, daha sonra ünlü bir avukat oldu ve Amerikalı yapımcı Kris Jenner ile yaptığı evlilikten Kim doğdu. Kim Kardashian'ın Kars kökenli baba tarafından büyük dedesi Tatos, 1913 yılında Türkiye'den ayrıldı.

Kim Kardashian'ın aile köklerinin Kars ve Erzurum'a dayandığı bilgisinin ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada Erzurumlu ve Karslılar 'Hemşehri' esprileri yaptılar.


İyi Oyun fragman izle

YORUMLAR
  Ünlülerin 2017 yazına damga vuran fotoğrafları
Ünlülerin 2017 yazına damga vuran fotoğrafları

İlginizi çekebilecek diğer haberler