A24.com.tr » dünya » James Bond filmlerindeki tabanca koleksiyonu çalındı

James Bond filmlerindeki tabanca koleksiyonu çalındı

James Bond filmlerindeki tabanca koleksiyonu çalındı

İngiltere'de bulunan James Bond filmlerinde kullanılmış 750 bin lira değerindeki tabanca koleksiyonu çalındı.

İngiltere’nin başkenti Londra’da James Bond filmlerinde kullanılan ve beş parçadan oluşan yaklaşık 750 bin TL değerindeki bir tabanca koleksiyonunun çalındığı belirtildi.

Şehrin kuzeyindeki Enfield bölgesinde 23 Mart akşamı saat 20:00 civarı şahsa ait bir malikaneye giren hırsızların nadide silahları alıp kaçtığı, polisin olay yerine ivedi bir şekilde gelmesine rağmen zanlıları bulamadığı kaydedildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre hırsızların toplamda üç kişi olduğu ve gri renkte bir arabaya binip hızla uzaklaştıkları belirtiliyor.

Euronews’in haberine göre söz konusu koleksiyonda 2002 yılında gösterime giren James Bond Die Another Day’de kullanılan Beretta Cheetah, Tomcat, Llama .22 model tabancalarla, 1985 yılında vizyona giren James Bond A View to a Kill’de görülen Walther PPK gibi el silahları yer alıyordu.

FİLMİN ÇEKİMLERİ DE ERTELENMİŞTİ

Çalınan silahlar arasında 1973’te çevrilen James Bond Live and Let Die’da kullanılan Smith & Wesson .44 Magnum model tabancanın ise koleksiyonun en değerli parçası olduğu ifade ediliyor.

Hırsızlık olayını inceleyen dedektif Paul Ridley, çalınan tabancaların herkes tarafından kolayca tanınabileceğini belirterek bir yerlerde gizliden gizliye satılması durumunda vatandaşların polisi aramasını söyledi.

James Bond serisinin son çekilen filmi “No Time To Die”‘ın vizyona giriş tarihi, koronavirüs salgını sebebiyle 12 Kasım 2020’ tarihine ertelenmişti. Filmde son kez İngiliz ajanı James Bond’u canlandıran aktör Daniel Craig, çekim öncesi ve sonrası üst üste yaşanan talihsizlikler sebebiyle yapımın “lanetlendiğini” ifade etmişti.

YORUMLAR
  Türk Halk Müziği'nin yeşil gözlü kraliçesi Nuray Hafiftaş'ın ölümü ünlü isimleri yasa boğdu
Türk Halk Müziği'nin yeşil gözlü kraliçesi Nuray Hafiftaş'ın ölümü ünlü isimleri yasa boğdu