A24.com.tr » yaşam » İstanbul'da UBER araçlara ceza yağdı

İstanbul'da UBER araçlara ceza yağdı

İstanbul'da UBER araçlara ceza yağdı

İstanbul'da taksi şoförlerinin UBER isyanı şiddetini arttırırken trafik polisinden UBER ve benzeri hizmet veren sürücüler ve yolculara ceza yağdırdı.

UBER hizmeti veren araçlarla taksi şoförlerinin arasındaki gerilim yükselirken, İstanbul polisinin Uber ve benzeri uygulamalarla hizmet veren 2214 sürücü ile uygulamayı kullanan 2321 yolcuya ceza kestiği belirtildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ekipleri yıl içerisinde UBER ve benzeri uygulamalarla yolcu taşımacılığı yapan 2214 sürücüye 3 bin 6'şar lira para cezası kesti. Ceza kesilen şoförlerin büyük çoğunluğunun UBER uygulamasına kayıtlı olduğu belirtildi.

Bu uygulamaları kullanarak yolculuk yapan yolcular da cezalandırıldı. Yıl içinde 2321 yolcuya 344'er lira ceza kesildiği öğrenildi.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 2017 yılında toplamda 4747 Uber sürücüsü ile içinde bulunan 5 bin 3 yolcuya para cezası kesmişti. 2016 yılında yapılan uygulamalarda ise 598 sürücüye ceza kesilirken 614 yolcu da ceza almıştı. (Sputnik) 

YORUMLAR
  • Bu içeriğe 1 yorum yapıldı.
  • Asikurt 2018-03-13 23:11:35

    TAAAA ABD DEN GEL, TAKSİCİ VATANDAŞIN EKMEĞİNE ORTAK OL..TABİİ İÇİMİZDEKİ HAİN TAKSİCİLER DE BUNA ÇANAK TUTUYOR O DA BAŞKA BİR REZALET..VATANDAŞ OLARAK BİZLERE DÜŞEN BU YABANCI TAKSİLERE BİNMEMELİYİZ..BİR HAFTA KİMSE BİNMESİN BAKIN NASIL YOLA GELİYOR..TASI TARAĞI TOPLAYIP GİDİYOR...

  Vahşi yaşamın gülümseten yüzü
Vahşi yaşamın gülümseten yüzü

İlginizi çekebilecek diğer haberler