A24.com.tr » yaşam » İstanbul'da beklenen yağmur başladı! Trafik durma noktasına geldi

İstanbul'da beklenen yağmur başladı! Trafik durma noktasına geldi

İstanbul'da beklenen yağmur başladı! Trafik durma noktasına geldi

İstanbul'da beklenilen yağmur dakikalar önce etkisini göstermeye başladı. Meteoroloji'nin sel uyarısında bulundu, trafik yoğunluğu ise durma noktasına geldi.

İstanbul'da beklenilen yağış geçtiğimiz dakikalarda etkili olmaya başladı. Trafik yoğunluğu birçok yerde yüzde 72 seviyelerine çıktı.

METEOROLOJİ 10 İLÇE İÇİN SEL UYARISI YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir" denildi.

"EKİPLER ANA ARTERLERDE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR"

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), "İstanbul'da beklenen şiddetli yağış öncesi alarma geçen ekipler ana arterlerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü, İSTAÇ ekipleri mazgal, yağmur suyu kanalları, su birikintisi olan muhtemel yerlerde temizlik çalışmaları yaptı" açıklamasını yaptı.

Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 3 bin 865 personel, 1670 araç ve iş makinesi, 385 Motopomp, 269 Jeneratör, 411 dalgıç pompa ile 24 saat esasına göre alarmda olacak" ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR
  Rekor Oscar adayı film hakkında çalıntı iddiası!
Rekor Oscar adayı film hakkında çalıntı iddiası!

İlginizi çekebilecek diğer haberler