A24.com.tr » yaşam » İstanbul için yağmur uyarısı: Akşam saatlerine dikkat!

İstanbul için yağmur uyarısı: Akşam saatlerine dikkat!

İstanbul için yağmur uyarısı: Akşam saatlerine dikkat!

İstanbullular güne yağmurla uyandı. Kentin pek çok noktasında mesai saati başlangıcına doğru yağmur etkisini gösterdi. Peki yağışlar ne zamana kadar devam edecek? İşte hava durumu...

İstanbul’da sabah saatlerinde işlerine okullarına gitmek isteyen vatandaşlar yoğun yağmurla karşılaştı. Kuvvetli yağmur trafiği de etkilerken vatandaşlara zor anlar yaşattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son dakika tahminlerine göre yağışlar günlerce sürecek.

İSTANBUL’UN BATI KESİMLERİNE SON DAKİKA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın kuzeyi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çanakkale, Bursa, Muğla, Denizli, Osmaniye, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Düzce, Bolu, Karabük, Tokat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Niğde, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Hakkari çevreleri ile Adana’nın doğu, Hatay’ın kıyı ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden sonra Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile Balıkesir’in kuzey, İstanbul’un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

RÜZGAR UYARISI DA GELDİ

Yağışların, akşam saatlerinden sonra Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile Balıkesir’in kuzey, İstanbul’un batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın, Marmara’nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

YORUMLAR
  Ünlüler ve anneleri
Ünlüler ve anneleri