A24.com.tr » ajanda » İsmail Çağlar kimdir, nereli? CNN Türk Tarafsız Bölge yorumcusu

İsmail Çağlar kimdir, nereli? CNN Türk Tarafsız Bölge yorumcusu

İsmail Çağlar kimdir, nereli? CNN Türk Tarafsız Bölge yorumcusu

CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programının yorumcularından İsmail Çağlar, izleyiciler tarafından merak edildi. Peki İsmail Çağlar kimdir?

Ahmet Hakan'ın sunumuyla CNN Türk'te ekrana gelen Tarafsız Bölge programında bu akşam konuklar arasında gergin anlar yaşandı. Konuklardan İsmail Çağlar, yaptığı yorumlar ve hareketleriyle ekran başındaki izleyiciler tarafından merak edildi. Peki İsmail Çağlar kimdir? İşte ayrıntılar...

İSMAİL ÇAĞLAR KİMDİR?

İsmail Çağlar, gazetecilerin fişlendiği SETA raporunu hazırlayan kişilerden biri olarak da gündeme gelmişti.

Ayrıca İsmail Çağlar'ın, bir dönem FETÖ'nün elebaşı Fethullah Gülen'in cemaatine ait Fatih Üniversitesi’nde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

İlim Yayma Cemiyeti, Önder, İlim Yayma Vakfı, Ensar Vakfı, TÜRGEV ve Değerler Eğitimi Merkezi tarafından 23-24 Kasım 2013’te düzenlenen “Kuruluşunun 100. Yılında İmam-Hatip Liseleri Uluslararası Sempozyumu”na Çağlar da Fatih Üniversitesi kimliğiyle panelist olarak katılmış.

Çağlar’ın, SETA’nın internet sitesinde bulunan özgeçmişinde Fatih Üniversitesi geçmişinden bahsedilmemesi dikkat çekti. Çağlar’ın SETA sitesinde yer alan özgeçmişi ise şöyle:

“Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümn’nde lisans eğitimini bitiren İsmail Çağlar, yüksek lisans ve doktorasını Hollanda Leiden Üniversitesi’nde yaptı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olan Çağlar, aynı zamanda SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörüdür. İlgi alanları arasında medya-siyaset ilişkileri, sosyal tarih, modernleşme ve din-devlet ilişkileri bulunmaktadır.”

İsmail Çağlar'ın biyografisi...

İsmail Çağlar, 1982 yılında doğmuştur. 2001 – 2006 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümünde okudu. 2006 – 2008 yıllarında Yüksek Lisansını Hollanda’da Universiteit Leiden, Faculty Of Arts / Universiteit Leiden, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesinde yaptı. 2006 – 2013 yılları arasında yine Hollanda’da aynı üniversitede doktorasını tamamladı.

İsmail Çağlar, SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörüdür. İlgi alanları arasında medya-siyaset ilişkileri, sosyal tarih, modernleşme ve din-devlet ilişkileri bulunmaktadır.İsmail Çağlar, 2015 yılından itibaren İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinde, Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi öğretim üyesidir.

İsmail Çağlar aynı zamanda Sabah gazetesi ve Takvim gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

İsmail Çağlar, 31 Ağustos 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na atandı.

Kitapları :

2015 - Türkiye'de Siyasal İletişim 2007-2015 (İsmail Çağlar, Yusuf Özkır)
2016 - Türkiye’de Basın Özgürlüğü (Fahrettin Altun, Turgay Yerlikaya ve İsmail Çağlar)
2017 - Ak Parti’nin 15 Yılı Toplum, (İsmail Çağlar, Ali Aslan)
2017 - 15 Temmuz'da Medya -Darbe de Direnişin Mecrası (Mehmet Akif Memmi, Fahrettin Altun, İsmail Çağlar birlikte)
2017 - FETÖ’nün ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin İletişim Stratejisi (Sertaç Timur Demir ve İsmail Çağlar birlikte)
2017 - Hürriyet-ü Es-Sahafa Fi Türkiyya - El-Asatir ve'l-Haka'ek, (Arapça) (Fahrettin Altun, İsmail Çağlar, Turgay Yerlikaya)
2017 - Kuruluşundan Bugüne AK Parti: Toplum (İsmail Çağlar, Ali Aslan)
2018 - Türk Medyasında Terörün Ele Alınışı (İsmail Çağlar, Metin Erol, Kevser Hülya Akdemir)

YORUMLAR
  Bitcoin altcoin'lerde pump and dump ile manipülasyon (Kripto para piyasasında dolandırıcılık)
Bitcoin altcoin'lerde pump and dump ile manipülasyon (Kripto para piyasasında dolandırıcılık)