A24.com.tr » gündem » İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert FETÖ yanıtı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert FETÖ yanıtı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'a çok sert FETÖ yanıtı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti'nin bugünkü grup toplantısında yayınlanan bir videodaki "İmamoğlu'nun danışmanı FETÖ imamı çıktı" bölümüne sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP grup toplantısındaki konuşmasında gösterilen “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ile FETÖ ilişkisi” videodaki “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” başlık bölüm sonrası kıyamet koptu.

(İşte İmamoğlu'nun tepkisini çeken videodaki o görüntü)

Kameraların karşısına geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, isimini vermeden bir bakanı sert sözlerle eleştirdi.

İşte Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları:

"Bahsi geçen vatandaş (Erkan Karaaslan) benim danışmanım değil. Bahsi geçen vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var, onlarca bakanlık var, MİT var.

2012’den beri, AKP döneminde de, ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken de hizmet eden konumdaydı. Verdiği hizmetlerin hepsi kayıtlı. 2012’den beri Beylikdüzü’ne hizmet eden bir şahıstan bahsediyoruz.

Böyle makamlar böyle yalan ifadeleri nasıl kullanırlar, çok üzüntü içindeyim.

Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmadığım bir şeyi ilk kez açıklayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı’na soruyorum: 31 Mart seçiminden birkaç gün önce bahsi geçen Erkan Karaaslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız davet etti, hem de bilet alarak? Hâlâ kabinenizde bulunan bu bakan, “İmamoğlu’na öncelikle FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek” dedi mi, demedi mi? Bu kumpastan, bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı’nın haberi var mı? Onun onayıyla mı yapıldı, yoksa haberi yok mu?

Kendisine bir ay önce çok samimi bir mektup yazdım. İstanbul’la ilgili brifing vermek için talebimi ilettim. Ama hâlâ Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden, ona sunulan yalan bilgilerle kumpas devam ediyor.

Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm samimi ifadelerimi artık geri çekiyorum. Gerek kalmadı.

Suçladıkları, FETÖ imamı dedikleri şahıs şu an serbest. Mahkemesi görülmüş ve serbest. Böyle bir ifşa olabilir mi?"

YORUMLAR
  Acun Ilıcalı Survivor ünlüler takımını açıkladı
Acun Ilıcalı Survivor ünlüler takımını açıkladı