A24.com.tr » politika » İBB'den İmamoğlu açıklaması

İBB'den İmamoğlu açıklaması

İBB'den İmamoğlu açıklaması

İstanbul'da etkili olan yağışların ardından Ekrem İmamoğlu'nun nerede olduğu merak edilirken İBB, İmamoğlu'nun yıllık izinde olduğunu ve Pazar sabahı İstanbul'a gelip inceleme yapacağını söyledi.

İstanbul’daki sağanak yağış sonrası oluşan su baskınlarında bir kişinin ölümü, çok sayıda ev ve işyerinde maddi hasar oluşması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘nerede’ olduğu sorusu, sosyal medyanın gündemine geldi. İBB’den yapılan açıklamada ise İmamoğlu’nun altı günlük yıllık izinde olduğu ve yarın(18 Ağustos Pazar) sabah İstanbul’a gelerek incelemeler yapacağı belirtildi.

OdaTv’ye açıklama yapan İBB Meclisi üyesi Hüseyin Aksu, Ekrem İmamoğlu’nun kendisine vekalet verdiğini açıklayarak, altı günlük yıllık izne ayrıldığına ilişkin belediye içi resmi yazının belgesini paylaştı.

İmamoğlu’nun nerede olduğunu açıklamayan Aksu, şöyle dedi: “Bugün Sayın Başkan’ın ulaşma imkanı olmadı, yarın sabah burada olacak. Birlikte incelemeler yapacağız. Ekiplerimiz bugün için gerekli müdahaleleri yaptı.”

OdaTv, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın da yıllık izinde olduğu bilgisini paylaştı. 

YORUMLAR
  Türkiye'den Süper Ay manzaraları
Türkiye'den Süper Ay manzaraları