A24.com.tr » yaşam » Hasan Basri Yalçın kimdir nereli kaç yaşında?

Hasan Basri Yalçın kimdir nereli kaç yaşında?

Hasan Basri Yalçın kimdir nereli kaç yaşında?

Habertürk'teki Türkiye'nin Nabzı programının konukları arasında yer alan Hasan Basri Yalçın kimdir nereli kaç yaşında? İşte Hasan Basri Yalçın hakkında ayrıntılı bilgiler...

Hasan Basri Yalçın kimdir? Hasan Basri Yalçın nereli kaç yaşında? Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye'nin Nabzı adlı programdaki yorumlarıyla dikkat çeken Hasan Basri Yalçın, izleyiciler tarafından merak edildi. İşte Hasan Basri Yalçın'ın biyografisi...

HASAN BASRİ YALÇIN KİMDİR?

Hasan Basri Yalçın özellikle son dönemde televizyon ekranlarında katıldığı programlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise kimdir? eğitim hayatı. vb bir çok soru merak konusudur.

2004 senesinde Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Doktorasını ise University of Cincinnati’de Siyaset Bilimi alanında tamamlamış, tez başlığı ise The Strugle of Autonomy: A Realist Theory of İnternational Relations’dur.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Hasan Basri Yalçın SETA Strateji Araştırmaları Direktörü’dür. Uluslararası ilişkiler teorisi, uluslararası güvenlik, strateji, NATO ve sosyal bilimler felsefesi konularında çalışmaları bulunmaktadır. Aynı zamanda Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda bilim insanı, araştırmacı ve analist uzman olarak görev yapmakta, günlük gazetelerde köşe yazıları yazmaktadır.

2011 yılında yurt dışında eğitimini tamamlamış ve 2012 yılında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Muhafazakar bir ailede yetişmiş, ailede herkesin İmam Hatip mezunu olduğunu belirtmiştir. Rahmetli babasının ise İmam Hatip’te öğretmenlik yaptığını dile getiren Hasan Basri Yalçın seyahat etmeyi ve motosiklet kullanmayı çok sevmektedir.

2018 yılında Sabah ailesine katılmıştır. Sabah Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi, Ulusal Güvenlik Stratejisi & ABD – İngiltere – Fransa – Rusya – Çin ile Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri isimli kitapların altına imzasını atmıştır.

YORUMLAR
  5 adımda kilo vermenin bilimsel formülü
5 adımda kilo vermenin bilimsel formülü