A24.com.tr » ekonomi » Hakan Atilla kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hakan Atilla kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hakan Atilla kimdir, nereli, kaç yaşında?

ABD'de Halkbank davasında tutuklu yargılandıktan sonra suçsuzluğu ispatlanıp yurda geri dönen Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul Genel Müdürü oldu. Peki Hakan Atilla kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Borsa İstanbul'un yeni genel müdürünün Hakan Atilla olduğunu duyurmasının ardından tanımayanlar tarafından merak edildi. Daha önceden ABD'deki Halkbank davasında yargılanan Hakan Atilla 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra Temmuz ayında serbest kalmıştı. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Haksız bir mahkumiyetin ardından ailesine ve ülkesine kavuşan Hakan Atilla'nın dinlenme dönemi bitti. Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak göreve başlıyor. Bu görevin kendisi ve BIST için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

HAKAN ATİLLA KİMDİR?

1970'te Ankara'da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Tahsilini tamamlamasının ardından 1995'te Halkbank A.Ş.'de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı ünvanıyla göreve başlayan Hakan Atilla, bunun ardından Bankaclık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri'nde Uzman sıfatıyla görev aldı.

Son olarak Stratejik Planlama Daire Başkanlığı'nda Yönetmen ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenen Mehmet Hakan Atilla, 2007-2011 yıllarında Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Daire Başkanı olarak görev yaptı. Mehmet Hakan Atilla, 2011'den 2017 Mart ayında ABD'de tutuklanana kadar Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

YORUMLAR
  Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı
Orta Doğu’nun en güçlü orduları listesi yayınlandı