A24.com.tr » yaşam » Gözaltına alınan Barış Atay'dan ilk açıklama

Gözaltına alınan Barış Atay'dan ilk açıklama

Gözaltına alınan Barış Atay'dan ilk açıklama

Twitter paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan oyuncu Barış Atay'dan ilk açıklama geldi. Gözaltında ilk açıklamasını yapan Atay, Ahmet Hakan'ın köşe yazısı için "Talimatı yerine ulaşmış." dedi.

Sabah saatlerinde gözaltına alınan oyuncu Barış Atay'ın ifadesi sürerken, ilk açıklama geldi. Ahmet Hakan'ın önceki gün kaleme aldığı "Bu adama haddini bildirin" başlıklı köşe yazısının ardından gözaltına alınan Atay, Ahmet Hakan için "Talimatı yerine ulaşmış." dedi.

Avukat Efkan Bolaç, oyuncu Barış Atay'ın gözaltına alındığını duyurdu. Anadolu Ajansı, Atay'ın Twitter'dan paylaştığı bazı mesajlar dolayısıyla 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alındığını yazdı. Gözaltındaki Atay, ilk mesajında kendisini hedef gösteren Ahmet Hakan için "Talimatı yerine ulaşmış" dedi.

Avukat Bolaç, sosyal medya hesabı Twitter'dan oyuncu Atay'ın gözaltına alındığını duyurdu. Bolaç, "Nihayet Barış Atay'ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?" diye yazdı.

Bolaç, Evrensel’e yaptığı açıklamada Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, gözaltı gerekçesinin henüz açıklanmadığını söyledi. Bolaç, gözaltı gerekçesinin son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili olmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve evde arama yapılmadığını belirtti.

 

'AHMET HAKAN'IN TALİMATI YERİNE ULAŞMIŞ'

bianet'in haberine göre Atay, avukatı Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.

Atay'ın gözaltına alınması sonrası Twitter'da konu ile ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı. Sosyal medya ağında 'Barış Atay' ve #BarişAtayYalnızDeğildir etiketleri Türkiye Gündemi listesinde zirveye çıktı.

CİHANER: HESABI SORULMALI

Atay'ın gözaltına alınmasına ilk tepki verenlerden biri CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner oldu. Cihaner, sosyal medya hesabından "Bu gözaltıların da hesabı sorulacak, sorulmalı" diye yazdı.

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazmıştı.

 

YORUMLAR
  Zeki insanların en belirgin 6 özelliği
Zeki insanların en belirgin 6 özelliği