A24.com.tr » teknoloji » Google'ın kurucuları şirket yönetiminden ayrılıyor

Google'ın kurucuları şirket yönetiminden ayrılıyor

Google'ın kurucuları şirket yönetiminden ayrılıyor

Google kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Google'ın çatı şirketi olan Alphabet'teki başkanlık ve CEO'luk görevlerini bıraktı. Google'ın ve Alphabet'in tek CEO'su ise Hintli Sundar Pichai oldu.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin, Google'ın çatı şirketi olan Alphabet'teki başkanlık ve CEO'luk görevlerinden ayrılacaklarını duyurdu. Page ve Brin, şirketin yönetim kurulunda kalmaya devam edeceklerini ancak günlük rutin işlere karışmayacaklarını söylediler. Google'ın CEO'su Sundar Pichai ise Alphabet'in de CEO'su olarak ikilinin yerini alacak.

"ARTIK ZAMANI GELDİ"

Alphabet'ten yapılan açıklamada şirketin "Daha temiz ve daha hesap verebilir" bir şekilde işleme hedefinde olduğu yer aldı. İkisi de 46 yaşında olan yöneticiler "Artık yönetim yapımızı basitleştirmenin doğal zamanı gelmişti" dedi.

Yöneticiler, "İkimiz de, şirketi bizden daha iyi yönetecek biri gördüğümüzde yöneticiliği bırakmak istemeyen insanlardan değiliz. Alphabet ve Google'ın iki CEO ve başkana ihtiyacı yok" şeklinde açıklama yaptı.

YENİ CEO HİNDİSTANLI

Page ve Brin şirkete tavsiye veren ve sevgilerini gösteren fakat günlük işleyişlerine karışmayan birer ebeveyn gibi olacaklarını, şirket yönetimini Pichai'den daha iyi bir şekilde yapacak kimse olmadığını söyledi. Hindistan'da doğan 47 yaşındaki Pichai Stanford Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi'nde okumak üzere ABD'ye gitmiş, ardından 2004'te Google'a katılmıştı.

 

YORUMLAR
  Londra saldırı anı görüntüleri
Londra saldırı anı görüntüleri