A24.com.tr » gündem » Genel Şirket Haberleri

Genel Şirket Haberleri

Genel Şirket Haberleri

*Sabancı, 5 şirketiyle CDP'nin Küresel Liderler Listesine girdi...* Multinet Up ve BİM’den çalışanları mutlu edecek işbirliği... *Akbank'tan KOBİ'lere özel kredi...

* Vestel tasarımlarına Good Design Awards ve IDA Awards'tan 36 ödül
 Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, "Geliştirdiğimiz tasarımların onlarca ödüle layık görülmesi, yalnızca teknoloji değil tasarım alanında da küresel ölçekte söz sahibi olduğumuzun önemli bir göstergesi" dedi.

* Bizim Toptan, g2m şirketiyle güç birliğine gitti
Bizim Toptan Üst Yöneticisi Hüseyin Balcı, "71 ilde 181 mağaza ile hizmet veriyoruz. Geniş operasyon ağımız ve uzman ekiplerimizle Türkiye'nin 81 iline ürün tedariki gerçekleştiriyoruz" dedi..

* Kariyer.net istihdamın deprem sonrası verilerini açıkladı
Deprem bölgesinde ikamet eden adaylar, genel ortalamadan yüzde 80,1 daha fazla başvuru yaparken, depremden etkilenen ve farklı bir ilde yaşamaya başlayan adayların, genel ortalamadan yüzde 150 daha fazla başvuru yaptığı görüldü.

* Kamil Koç ile TEMSA işbirliğini sürdürüyor
Kâmil Koç Otobüsleri İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü Mehmet Türkyılmaz, "2023 yılı, yaşanan zorluklara rağmen hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. Yeni yıla ise yeni yatırımlarla ve çok daha büyük hedeflerle başlıyoruz" dedi.

* Sabancı, 5 şirketiyle CDP'nin Küresel Liderler Listesine girdi
Sabancı Holding Üst Yöneticisi Cenk Alper, "Sabancı Topluluğu olarak Türkiye’yi bu listede 5 ayrı şirketimiz ile temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz" dedi.

* Akbank deprem bölgesinde desteğini sürdürüyor
Yaklaşık 170 bin Akbank müşterisi KOBİ ve işletme, sosyal temalı sürdürülebilir finansman çözümlerinden faydalandı.

* EY Türkiye Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörlüğü görevine Hülya Kavak atandı
 Uluslararası danışmanlık, denetim, kurumsal finansman, strateji ve vergi hizmetleri şirketi EY'nin (Ernst & Young) Türkiye ofisine Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak Hülya Kavak atandı.

* Tarladan sofraya uzanan SuperFresh lezzetleri, Antalya'da fuarda tanıtıldı
Kerevitaş CEO'su Mert Altınkılınç, "Ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz" dedi.

* Casper, oyuncu profillerini paylaştı
Oyun pazarının değişen etkileşimini yansıtan, oyun meraklılarını oynamaya, görüntülemeye, sahip olmaya ve sosyal davranışa dayalı olarak sınıflara ayıran 4 farklı oyuncu profili öne çıkıyor.

* Multinet Up ve BİM’den çalışanları mutlu edecek işbirliği
MultiGift ailesine yeni bir marka çözümü olarak dahil olan BİM, şirket çalışanlarının gıda ve tüketim ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunacak.

* Amazon'dan Sevgililer Günü kampanyası
Amazon.com.tr'nin birçok farklı kategoriden binlerce seçkin ürünü tüketicilerin beğenisine sunduğu "Sevgililer Günü Fırsatları" 14 Şubat'a kadar sürecek.

* ENYAKIT'ın elektrikli taşıt tanıma sistemini yaklaşık 2 bin şirket filosu kullanıyor
Türkiye genelinde 2 bine yakın şirket, araç filolarında ENYAKIT'ın elektrikli taşıt tanıma sistemini tercih ederek, sürdürülebilir ulaşımın önünü açıyor.

* Türkiye Sigorta'ya "Harika Bir İş Yeri" sertifikası verildi
Türkiye Sigorta İnsan Kaynakları, Strateji ve Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Doğan Başar, "Türkiye Sigorta olarak ikinci kez 'Great Place To Work' sertifikası almaya hak kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

* Abdi İbrahim, CDP İklim A Listesi’ne giren ilk Türk ilaç şirketi oldu
Abdi İbrahim İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Dr. Oğuzcan Bülbül, "2030’da 'karbon nötr Abdi İbrahim' olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz"dedi.

* CW Enerji, Aydın'da bir fabrikanın çatısına GES kurulumu gerçekleştirdi
 CW Enerji, Aydın'da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına 2 bin 137,49 kilovat pik (kWp) gücünde güneş enerji santrali (GES) kurulumunu tamamladı.

* Teknosa’dan Sevgililer Günü yarışması
Kazanan 3 çift, 1 Mart itibarıyla yıl sonuna kadar istediği bir tarihte 2 gece 3 gün Kapadokya tatiline çıkacak.

* Limak Doğu Anadolu Çimento halka arz oluyor
Şirketin sermaye artırımı ve ortak satışı ile yapılacak halka arzında, pay başına satış fiyatı 16,20 lira olarak belirlendi.

* Türk iş insanı Fuat Tosyalı'ya Japonya Büyükelçiliğinden özel ödül
 Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Japonya arasındaki ekonomik işbirliğine sağladığı katkılar dolayısıyla Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı'ya "Büyükelçi Ödülü" takdim etti.

* Teknoloji bağımlılığı çocuklarda dikkat eksikliğine neden oluyor
Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Serhat Tunç, teknoloji bağımlılığının çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlığına zarar verdiğini belirtti.

* Bilet Dükkanı EMITT'te ziyaretçilerini ağırladı
Bilet Dükkanı CEO'su Ercan Uzman, "Yurt dışında da Orta Doğu pazarına odaklanarak bölgesel konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz"dedi.

* Akbank'tan KOBİ'lere özel kredi
Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz:
"KOBİ'lerimize finansal güç desteği vermeye ve ülke ekonomisine katkı sunan çözümler geliştirmeye devam edeceğiz" dedi..

* Türkiye İş Bankası CDP İklim Değişikliği Programı'nda A listesine girdi
Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Sürdürülebilirlik Lideri İzlem Erdem, "CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında lider olmamız, sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığımızı ve attığımız adımları teyit eder nitelikte" dedi.

* Uzmanından "Kalp krizi vakalarında AB birincisiyiz" değerlendirmesi
Altınbaş Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özlem Esen,"Biz vatandaşlarımıza sağlıklı beslen, Akdeniz Diyeti ile beslen ve harekete geç diyoruz" dedi.

* Lexus LBX ile yapay zeka ve kişiselleştirilmiş sanat bir araya geldi
LBX Yapay Zeka Deneyimi, genç ve sosyal medyayı seven kullanıcıları kendisine çekmeyi amaçlıyor

* Martı, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği için 376 bin dilekçe verecek
Martı, Paylaşımlı Yolculuk Yönetmeliği için 376 bin dilekçeyi ilgili makamlara vereceğini duyurdu.

* SASA'dan kamuoyuna duyuru:
"300 çalışanı olan altyüklenici firmalardan bir tanesinde ücret zamlarında bir sıkıntı oluşmuş, bir gün süre ile ücret zamlarını beğenmemelerinden kaynaklı bir oturum olmuştur. SASA yönetiminin devreye girmesi ile bu problem çözülmüştür".

YORUMLAR
  NASA'dan Jüpiter'in ihtişamını gözler önüne seren paylaşım
NASA'dan Jüpiter'in ihtişamını gözler önüne seren paylaşım